Virtuves kopšanas un uzturēšanas ieteikumi

Virtuves kopšanas un uzturēšanas ieteikumi

Kad virtuves projekta izstrādē ieguldīts tik daudz laika un pūļu, jebkurš, protams, vēlās, lai tas saglabā savu svaigumu pēc iespējas ilgāk. Lai tas būtu iespējams, nepieciešams ievērot arī noteiktu kārtību, jo atkarībā no izvēlētajiem materiāliem, virtuve var prasīt īpašu uzmanību tieši kopšanas jautājumā.

Šeit arī izklāstīsim 3 būtiskākos aspektus, kuriem pievērst uzmanību, lai virtuve maksimāli ilgi saglabātu savu svaigumu un kalpotu ilgāk.

Lai gan jaunākajiem materiāliem piemīt izcila noturība pret skrāpējumiem un mitrumu, tomēr ir vēlams ievērot pāris ieteikumus, lai virtuve turpinātu izskatīties tā pat kā pirmajā uzstādīšanas dienā.

1. Virsmu kopšana attiecīgi pēc materiālu prasībām

Virsmas tiek radītas īpaši noturīgas pret nolietojumu, mitrumu un karstumu, taču katram materiālam ir savas īpatnības, kuras ņemt vērā. Piemēram, masīvkoka virsmas var uzsūkt ūdeni un liels karstums var tās bojāt, tāpēc masīvkoks pēc kāda laika būs jāatjauno, t.i, jānoslīpē, ja nepieciešams, un jānoeļļo. 

2. Fasāžu kopšana – traipi un kaļķakmens

Fasādes ir virtuves redzamākā daļa, to izskats īpaši izteikti ietekmēs visu mēbeļu koptēlu, tāpēc ir vērts pavadīt nedaudz vairāk laika, lai tos uzturētu tīrus un perfektā stāvoklī.

Ja Jums ir ciets ūdens, tad kaļķakmeņa nogulsnes un traipi uz virtuves virsmām ir neizbēgami. Virtuves mēbeles arī regulāri saskarsies ar visdažādākajiem netīrumiem un eļļu traipiem, tāpēc ar porainākiem materiāliem, kā piemēram, koku, ir nepieciešama lielāka piesardzība. Ieteicams netīrumus notīrīt pēc iespējas ātrāk, lai nedotu tiem laiku iesūkties virtuves virsmās.

3. Par virtuvi jāturpina saaudzīgi rūpēties

Kā jau jebkura tehnoloģija vai ierīce, virtuves tehnika un mēbeles ir pakļautas nolietojumam laika gaitā. Taču, lai tas nebūtu tik straujš, vēlams virtuves lietot pēc iespējas saaudzīgāk un, piemēram, lai virtuvē arī visas atvilknes kalpotu ilgāk, ieteicams izvēlēties augstākās kvalitātes mehānismus, kuri mazina triecienu un aizverās plūdeni.

Virtuves kopšanas un uzturēšanas ieteikumi – kopsavilkums

Virtuves mēbeles ir radītas īpaši noturīgas pret nolietojumu, jo tās ikdienā saskarās ar īpaši lielu mitruma daudzumu, dažādiem asiem priekšmetiem, utt. Tāpēc, kā par jebkurām citām mēbelē, virtuves virsmām ir jāpievērš īpaša uzmanība.

Ja arī Jums ir vēlme pēc svaiga virtuves projekta, sazinieties ar mūsu dizaineriem šeit! 

Share your thoughts