skandināvu virtuves

Pelēkas virtuves – kāpēc tās guvušas tādu popularitāti?

Pelēkas virtuves

Virtuves projekta izstrāde ļauj izpaust savu māksliniecisko garu, jo virtuves iespējams personalizēt neskaitāmi daudz veidos – var izvēlēties toņus, materiālus, izvietojumu un citus dizaina elementus. Taču pēdējā laikā īpašu popularitāti ir guvušas pelēkas virtuves, taču kāpēc tā? Kas pelēkos toņus padara tik pievilcīgus?

Pelēkie toņi ir iecienīti gan modernā minimālisma, gan skandināvu un arī klasisko virtuvju stila cienītāju vidū, un tas saistāms tieši ar pelēkās krāsas neitrālo dabu, pie kuras, līdzīgi kā pie baltās, var pieskaņot prakstiski jebko.

Pelēks var šķist vienmuļš, taču tā nebūt nav. Pelēkie toņi ir ļoti unversāli, to arsenālā ir gan siltākas, gan arī vēsākas nokrāsas, līdz ar to vienmēr ir iespējams rast savai sirdij tuvāko. Toņu izvēle gan atkarīga no vairākiem citiem faktoriem, kā, piemēram, virtuves telpas izmēra un apgaismojuma.

Cits iemesls, kāpēc pelēkie toņi guvuši tādu atzinību, ir iespēja tos kombinēt arī ar citiem toņiem. Pelēkie toņi ir salīdzinoši neitrāli, tāpēc arī kombinācijā ar košākiem toņiem tue izskatīsies lieliski un piešķirs virtuves interjeram unikālu raksturu. Ja neesat pārliecināts par atbilstošākās krāsu paletes izvēli, droši sazinieties ar mūsu dizaineriem, viņi Jums palīdzēs!

Krāsa viennozīmīgi spēlē lielu lomu mājokļa noskaņas radīšanā, un ir vērts minēt, ka tieši pelēkā krāsa izceļās ar to, ka tā virtuvei piešķir klasisku un elegantu noskaņu. Pelēkais ir relaksējošs, tomēr radīs arī kontrastu ar pārējiem elementiem un toņiem, kas valda virtuvē. 

Pelēkais lieliski darbojas kā aizstājējs baltajai krāsai, ja ir vēlme atbrīvoties no sterilās sajūtas un ieviest krāsu pārmaiņas virtuvē, taču jāatceras, ka pelēkais vislabāk strādā kombinācijā ar citiem toņiem. Vēlams iekļaut arī kādus tumšākus vai tieši otrādi gaišākus toņus, lai radītu patīkamu kontrastu.

Pelēkas Virtuves – kopsavilkums

Nav pārsteigums, ka pelēkā krāsa strauji kļuvusi par top izvēli virtuvju interjera plānošanā. Šie toņi izceļās ar savu unversālo pielietojumu, tos var viegli pieskaņot citiem elementiem un toņiem, kā arī pelēkais rada kontrastu un izceļ citus virtuves dizaina elementus, radot mājīguma sajūtu.

Ja arī Jums ir vēlme izstrādāt savu virtuves projektu pelēkos toņos, sazinieties ar mūsu dizaineriem un viņi Jums sniegs konsultāciju un 3D skici par brīvu!

Share your thoughts