Skandinavu virtuves

Atvērtās virtuves – moderna mājokļa izvēle

Atvērtās virtuves

Daudzi saka, ka dod priekšroku atvērtā plānojuma virtuvei, taču tik pat daudzi saka, ka labprātāk uzturās un gatavo slēgtā tipa virtuvē. Protams, katram plānojumam ir savas pozitīvās un negatīvās iezīmes, tāpēc savu īsto izvēli var veikt, ņemot vērā savas vēlmes un mājokļa sniegtās iespējas.

Nav pareiza vai nepareiza virtuves plānojuma veida, Jums vienkārši jāpielāgo izvēlētais tips savām vajadzībām.

Virtuves parasti pieskaņojas mūsu dzīvesveidam un paradumiem. Sastopami visdažādākie izmēri, plānojumi un stili, taču mūsdienās arvien lielāku atzinību gūst modernais minimālisms un atvērtā plānojuma virtuves, taču kāpēc tieši šāda izvēle? Kas ir atvērtā tipa virtuves un ar ko tās atšķirās?

Atvērtas virtuves plānojums

Pirmais, ko vērts minēt, ir pats svarīgākais ieguvums. Atvērtais plānojums neradīs saspiestības sajūtu, jo virtuve nebūs ieslogota starp četrām sienām. Virtuve liksies plašāka un gaišāka, jo ieplūdīs gaisma arī no pārējās telpas. Īpaši svarīgi piedomāt pie dabīgā apgaismojuma, jo tas liks telpai izskatīties gan plašākai, gan arī padarīs to mājīgāku.

Atvērtais plānojums padara telpu plūstošāku, jo virtuve tiek apvienota ar viesistabu, kas ļauj mājokļa saimniekam darboties virtuvē, neatstājot ciemiņus vienus. Šī ir īpašība, kuru novērtēs gan saimnieks, gan ciemiņi, jo neatkarīgi no tā, cik virtuvē darbi jāpaveic, ciemiņi netiks atstāti novārtā.

Protams, atvērtā tipa virtuves sniedz iespēju pavadīt vairāk laiku kopā ar ģimeni, jo, kā jau katrs to zina, gatavošana aizņem daudz laika, tāpēc virtuves telpas apvienošana ar viesistabu ļauj šo laiku izmantot, lai, piemēram, parunātos ar ģimenes locekļiem.

Atvērtais plānojums vairs nav tikai tendence, tas ir kļuvis par veidu, kā integrēt lielisku virtuves mēbeļu projektu pārējā mājokļa interjerā. Plānojums sniedz iespēju neatkarīgi no telpas izmēra to noformēt tā, ka virtuves projekts kalpo gan funkcijai, gan kā mājokļa lepnums, kuru izrādīt radiem un draugiem.

Vērts piebilst, ka atvērtā tipa virtuvēm var būt arī pāris mīnusi, piemēram:

1. Virtuve un viesistaba nav nodalīta, tāpēc jebkurš aromāts vai arī tvaiks no virtuves izplatīsies pa visu telpu, kas var traucēt vai radīt diskomfortu pārējiem mājokļa iemītniekiem vai ciemiņiem.

2. Mazāk uzglabāšanas iespējas, jo mazāk izmantojamās sienas nozīmē mazāk skapīšu un plauktu, kur var glabāt virtuves ikdienai nepieciešamos piederumus.

Atvērtā plānojuma virtuves ir virtuves, kas apvieno. Tās pielāgojas mūsdienu straujajam dzīves ritmam un sniedz iespēju socializēties arī gatavojot. Atvērtā tipa virtuves sniedz dažādas pielāgošanas iespējas, kas pieskaņosies gan esošajam mājokļa interjeram, gan arī Jūsu vēlmēm un vajadzībām.

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt savu atvērtās virtuves projektu, taču nav zināms, kur sākt, sazinieties ar mūsu dizaineriem šeit!

Share your thoughts