Monohroma krāsu palete virtuvē

Monohroma krāsu palete virtuvē – kas tas ir? Kāpēc to izvēlēties, un kur gūt iedvesmu? 

Monohroma palete ir klasiskā melnā un baltā kombinācija – populārs pāris, kas lieliski pieskaņosies gan izteikta minimālisma, gan arī mājīgos un klasiskos virtuves mēbeļu projektos. Monohroma tipa virtuves pēdējā laikā ir guvušas popularitāti, pateicoties to daudzpusībai un spējai pieskaņoties pie jebkura mājokļa interjera. 

Monohromatisks baltā un melnā apvienojums virtuvē ienes kontrastu un izceļ tās dizainu. Tieši tāpēc, ka šī krāsu palete sniedz tik plašas pielāgošanās iespējas, tā būs piemērota katram mājoklim neatkarīgi no materiālu vai rakstu izvēles. Taču pirms priekšroku sniedzat tieši šai krāsu paletei, ir jāņem vērā pāris lietas:

Monohroma krāsu palete virtuvē

1. Telpas plašums

Iespējams viens no svarīgākajiem faktoriem jebkura lēmuma pieņemšanai virtuves izstrādes procesā ir saistīts ar to, cik daudz vietas var atvēlēt virtuves mēbelēm. Kompaktām telpām un virtuvēm piemērotāki ir gaišāki toņi, taču plašākiem projektiem lieliski der tieši arī tumšākas nokrāsas. Monohromatiska palete ir lielisks kompromiss, kas kompaktā virtuvē neradīs saspiestības sajūtu.

Monohroma krāsu palete virtuvē

2. Stila iespējas

Kā jau minējām, monohroma krāsu palete ļauj apvienot visdažādākos risinājumus un veidot virtuves mēbeles praktiski jebkādā stilā, jo tās tāpat izskatīsies lieliski un varēs viegli pieskaņot jau esošajam interjeram. Klasiskā baltā un melnā toņu apvienojums saglabās arī mājīguma sajūtu un komfortu.

Virtuves skapīši ar akmens galda virsmu

3. Krāsu balansēšana

Ko saprast ar krāsu balansēšanu? Krāsu kontrastu virtuvē nepieciešams iekļaut visdažādākajos veidos, lai nerastos šaha galdiņa sajūta. Krāsu plānošanai ir būtiska nozīme – pat melnbalts var tikt izveidots simtiem veidos, tāpēc ir svarīgi saprast, kādā krāsā paredzēts katrs elements un cik daudz konkrētā krāsa dominēs virtuvē. Visbiežāk virtuvē valda baltie toņi, kas apvienoti ar tumšākiem kontrasta elementiem, kuri ienes eleganci.

Virtuves skapīši ar izlietni

4. Apgaismojums

Virtuves projekta izstrādes procesā jāņem vērā, no kurienes un kā tiks apgaismota virtuve. Vai būs pietiekami daudz dabiskais apgaismojums? Vai arī telpa ir pietiekami apgaismota ar mākslīgo apgaismojumu? Vai ir nepieciešami LED risinājumi? Šie ir svarīgi jautājumi, kurus apsvērt, jo arī izvēlētā krāsu palete virtuvē var mainīt vizuālo koptēlu un papildināt Jūsu mājokli. Apgaismojums var ietekmēt to, kuri elemetni, piemēram, būs gaišāki un kuri tumšāki.

Virtuve ar salu un krēsliem

5. Apvienošana ar mājokļa interjeru

Monohromatiska krāsu palete lieliski pieskaņosies jebkura mājokļa dizaina vadlīnijām, taču ir jāpatur prātā, ka virtuves stilam nevajadzētu ļoti krasi atsķirties no pārējā interjera, tāpēc svarīgi iekļaut arī vienojošus elementus vai rakstus.

Monohroma krāsu palete virtuvē – kopsavillkums

Krāsu paletes izvēle ir jau pirmais solis tuvāk gatavam virtuves projektam. Monohroma krāsu palete virtuvē ir izplatīta mūsdienu minimālisma cienītāju vidū un tam ir iemesls, to var pieskaņot un pielāgot kam un kā vien sirds vēlas. Svarīgi atcerēties, ka visam jābūt ar mēru un pareizi piemeklēti akcenta elementi virtuvi padarīs par mājokļa lieliskāko telpu.

Elegants Virtuves projekts ar siltu apgaismojumu

Ja esat jau droši par sava nākamā virtuves projekta krāsu izvēli, taču nezināt, kādā stilā to īstenot, sazinieties ar mūsu dizaineriem šeit un viņi Jums palīdzēs!

Share your thoughts