Modernais industriālisms

Modernais industriālisms – kā izstrādāt funkcionālu virtuvi, kas nenovecos

Modernais industriālisms

Industriālais stils nav nekāds jaunums, taču, kā jau jebkurš cits stils, arī industriālais virtuves mēbeļu stils iet līdzi laikam un attīstās līdz ar kopējām mēbeļu tendencēm. Mūsdienās, tas virtuvei sniedz elegantu risinājumu, kas nekādi nemeklē kompromisus uz funkcionalitātes pamata. Liela daļa no interjera dizaineriem apgalvo, ka tieši Modernais industriālisms ir perfektais risinājums tiem mājokļu īpašniekiem, kuri vēlās gatavot kā profesionāļi un vēlās, lai virtuves telpa arī atspoguļo šo ideju. Īpaši popularitāti industriālās virtuves guvušas studio tipa izkārtojumu mājokļos, kur virtuves mēbeles var izrādīt arī citiem.

Virtuves funkcionalitāte bez kompromisiem

Virtuves mēbeles, kurās dominē atsegtas metāliskās virsmas, raupjš dizains un atvērtie plaukti. Tas viss speciāli radīts ar vienu domu – funkcionalitāte ir virtuves prioritāte! Sekojot šim stilam mājokļu īpašnieki šo izvēli novērtē arī pēc daudziem gadiem, jo industriālisma pamatā ir ne tikai funkcionalitāte tagad, bet arī nākotnē. Visi elementi – plašās, atvērtās virsmas, metālisko materiālu dominance un vienkāršais dizains – tie padarīs virtuves uzturēšanu un kopšanu daudz, daudz vieglāku arī priekšdienās. Taču seko jautājums, kas galu galā raksturo industriālā stila virtuvi?

Atvērts dizains ir visa pamatā

Modernais industriālisms parasti ir atvērts, tam jābūt tādam, kur ikviens ciemiņš to uzreiz spēs aplūkot un novērtēt. Konkrēti runa var nebūt pat par virtuves mēbelēm, industriālo stilu slēpt nevajag. Tieši tāpēc jau minējām, ka industriāla stila virtuve ir perfekta mājokļiem, kur virtuves telpa ir saistīta ar viesistabu.

Atvērtie plaukti funkcijai

Atvērtie plaukti ir indutriālā stila pamatā. Kā jau minējām, industriālais stils, galvenokārt, fokusējas uz funkcionalitāti, tāpēc atvērtie plaukti spēlē lielu lomu – visam nepieciešamajam vajag būt rokas stiepiena attālumā. Taču svarīgi arī piedomāt, kas tiek izvietots uz atvērtajiem plauktiem, jo katrs atsegtais elements virtuves mēbelēm sniedz raksturu, pievienoto vērtību un ietekmēs kopskatu. Ja ir vēlme izcelt mēbeles un radīt neierastākas noskaņas, tad, piemēram, vecinātais koks vai masīvkoka plaukti spēs to sniegt. Šāda kombinācija atdzīvinās virtuvi un atgriezīs mājīguma sajūtas.

Metāliskais spīdums un citi materiāli

Pāris vienkāršas pārmaiņas var spēcīgi ietekmēt kopējo interjera izskatu un virtuvi patiesi personalizēt. Metāliskās virsmas un to spīdums ir industriālā stila pamatā, taču svarīgi to papildināt ar citiem elementiem , piemēram, ādas mēbelēm. Tie var būt dīvāni, krēsli vai kas tamlīdzīgs. Ja vēlaties spert arī nākamo soli, tad metāliskas lampas pievienos dizainam izteiktu industriālisma odziņu!

Atsegta virtuves tehnika

Uzsvars ir uz metālisko spīdumu, tāpēc gandrīz vienmēr industriālā stila virtuvē tehnika būs atsegta, visiem aplūkojama. Ja tipiski tehniku cenšamies paslēpt aiz fasādēm un plūdeni integrēt virtuves interjerā, tad industriālās virtuves gadījumā atsegtā, metāliskā tehnikas virsma ir daļa no interjera dizaina. 

Modernais industriālisms – Kopsavilkums

Industriālais stils ir lielisks risinājums jebkuram mājoklim. Tā fokuss uz mēbeļu funkcionalitāti virtuves priekus padarīs vēl jo izteiktākus, tajā pašā laikā saglabājot Jūsu dizaina pieskārienu. Industriālisms ir sastopams visdažādākajās formās un krāsās, tāpēc izvēle ir Jūsu!

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz gal am skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts