Kā virtuvē izveidot salu?

Kā izveidot parocīgu virtuves salu?

Kā izveidot parocīgu virtuves salu? Tips & Tricks

Lai gan nepastāv formula, pēc kuras var izrēķināt cik lielu salu var novietot konkrēta izmēra telpā, lai tā būtu ērti lietojama un parocīga. Ir pāris padomi, pēc kuriem vadoties var rast atbildi uz šo jautājumu. Jāatzīmē, ka mazās virtuvēs salas nav iespējams iestrādāt, tā lai tām būtu racionāls pielietojums.

Bilde ar Virtuves salu no raksta - Kā izveidot parocīgu virtuves salu?

Vidēja izmēra virtuvei interesants un veiksmīgs risinājums var būt arī pussala, bet ja Jums ir studio tipa viesistaba, kas apvienota ar virtuvi sala var būt tieši laikā. Lietas kas Jums būtu jāzina lai izveidotu veiksmīgi funkcionējošu salu:

Mājoklis ar gaitreni un bildēm pie sienas

Kāda būs salas funkcija?

Pirms sākat plānot kā maksimāli optimizēt salas uzglabāšanas nodalījumus, vispirms padomājiet par to kāda būs galvenā  šīs salas funkcija. Parasti lielākā daļa salu paredzēta ēdiena pagatavošanai un maltīšu ieturēšanai. Taču kā būs Jūsu gadījumā? Svarīgi saprast vai tā būs paredzēta ēdiena gatavošanai, trauku mazgāšanai, izklaidei, viesu uzņemšana vai varbūt tā kalpos kā darba virsma mājas darbu veikšanai?  Ja vēlaties salā iestrādāt izlietni un citu virtuves tehniku, tai noteikti vajadzēs krietni vairāk vietas, taču ja tā kalpos ēdiena pasniegšanai- padomājiet par sēdvietām ap to. Taču nenoliedzami, ka sala piedod vairāk vietas virtuves piederumu novietošanai, un tai ir ļoti ērti piekļūt, jo viss atrodas pa rokai-  grīdas skapīšu līmenī.

Garšs Virtuves galds no koka

Kā izveidot parocīgu virtuves salu ar moderām iekārtām

Lai pēc iespējas efektīvāk varētu izmantot salas platību un tā nodrošinātu maksimāļu funkcionalitāti, skaidri jāzina kādas ierīces vēlaties iebūvēt salā. Ja vēlaties salā iebūvēt galveno izlietni jāņem vērā, ka blakus jāatvēl vieta arī trauku mazgājamai mašīnai. Ja šī būs galvenā vieta virtuvē, kurā gatavosiet ēdienu, tad pa rokai jābūt arī miskastes tvertnei. Ja Jums ir ļoti liela virtuve, un ja ledusskapis neatrodas blakus salai, pastāv iespēja iebūvēt salā arī nelielu ledusskapi. Ja vēlaties salā iebūvēt plīts virsmu- atceraties, ka virs tās vienmēr jābūt tvaiku nosūcējam- līdz ar to arī nodrošinātai pieejai ventilācijai izvadei. Izveidojiet sarakstu ar vēlamajām un prioritārajām lietām, ko gribat iekļaut savā salā, un mēģiniet apvienot tajā vismaz 5 svarīgākos elementus.

Virtuves galds ar 10 krēsliem

Cik daudz vietas gribat atvēlēt uzglabāšanai?

Lielu lomu šajā jautājumā spēlē Jūsu virtuves izkārtojums, ja jums virtuves iekārtā ir daudz skapīši tad iespējams Jūs nesatrauc iegūt papildus vietu- savu virtuves priekšmetu uzglabāšanai. Taču ja tas tā nav- tad sala var rast risinājumu šai problēmai. Tajā var iestrādāt ērtas atvilktnes, kurām ir ērti piekļūt no augšas, vai plauktus, kuros iestrādāt grozu sistēmas. Parasti salas veido no diviem aptuveni 60 cm platiem  virtuves skapīšiem saliekot tos ar muguriņām, kas nosaka salas platumu.

Virtuves dizains gaišos toņos

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts