Virtuves apgaismojums

Virtuves apgaismojums

Virtuve  ir telpa, kurā vistiešākajā veidā savā starpā mijiedarbojās interjera  funkcionalitāte un dizains. Lielu lomu virtuves vizuālajā noformējumā spēlē tās apgaismojums, kas bieži vien ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka arī kopējo telpas noskaņojumu. Ja telpa ir gaiša un labi izgaismota, tajā parasti darboties un uzturēties ir daudz patīkamāk. Tāpēc svarīgi ir izvēlēties Jūsu raksturam un vēlmēm atbilstoša gaismas siltuma  apgaismes objektus. Virtuves apgaismojuma iekārtu uzlabošana var kalpot kā viens veidiem kā atsvaidzināt savu jau esošo virtuvi. To var darīt dažādos veidos, ieviešot regulējamas gaismas intensitātes slēdžus, iestrādājot virtuves skapīšos LED lampas vai virtenes, uzstādot jaunus, papildus apgaismojuma objektus vai kaut vai nomainot lampu, kas tika iegādāta, lai atzīmētu cilvēces ieiešanu 2. gadu tūkstotī.

Parasti virtuves apgaismojumu iedala trīs galvenajās zonās- vispārējais telpas apgaismojums, darba zonas apgaismojums un ēšanas zonas apgaismojums. Katrai no šīm zonām ir sava funkcija, tāpēc uzstādot apgaismes objektus jāņem vērā jūsu ieradumi un tās darbības, ko ikdienā visbiežāk veicat savā virtuvē. Vai bieži gatavojat, uzņemat viesus un vai vispār daudz laika pavadāt virtuvē?  Iespējams jūsu mājai vai dzīvoklim ir studio tipa telpas izkārtojums, un virtuves dekoratīvie gaismekļi spēj radīt pieklusinātu un mierīgu noskaņu Jūsu viesistabā. Labi izplānots un veiksmīgi uzstādīts apgaismojums var, vārda vistiešākajā nozīmē, paspilgtināt Jūsu virtuves interjera nianses un izcelt detaļas. Zemāk apskatīsim pāris virtuves apgaismojuma risinājuma piemērus.

Virtuve ar LED apgaismojumu

Skapīšos iebūvētas LED gaismas spuldzes 

Skapīšu grīdās iestrādātās LED spuldzes ir populārākajiem viens no veidiem kā apgaismot virtuves darba virsmu. Tie varbūt LED gaismu bloki, kas tiek piedāvāti dažādos garumos, vai arī atsevišķas spuldzes, kuras tiek iestrādātas speciālās- tam paredzētās skapīšu grīdās, to skaits var mainīties atbilstoši skapīšu izmēriem un jūsu vēlmēm. Tādejādi var vienmerīgi izgaismot Jums vēlamo virtuves darba zonu.

LED Virtuves apgaismojums

Skapīšos iebūvētas LED virtenes 

Līdzīgi kā LED spuldzes, LED virtenes tiek iestrādātas skapīšu grīdās, taču parasti to iestrāde ir kā papildus operācija, kas tiek veikta  pirms Jūsu iekārtas uzstādīšanas.  Kad skapīšos tiek iefrēzēta speciāla vieta šai gaismas virtenei. Šim risinājumam gaisma izkliedējās  vienmērīgi un nosedz pilnībā visu nepieciešamo darba virsmu. Led gaismas virtenes ir viens no populārākajiem darba virsmas apgaismojuma risinājumiem.

Virtuve ar sau un akmens galda virsmu

Piekarināmās griestu lampas

Ja jūsu virtuve ir aprīkota ar virtuves salu, ir vērts apsvērt izvietot virs tās papildus apgaismes objektus. Stilīgas un Jūsu interjeram atbilstošas piekarināmās lampas var  ne tikai pozitīvi ietekmēt jūsu virtuves vizuālo izskatu, bet arī akcentēt virtuves salas nozīmīgumu jūsu telpā, un padarīt darbošanos uz tās daudz parocīgāku un ērtāku.

Elegants Virtuves dizains ar Virtuves salu

No iekšpuses izgaismoti virtuves skapīši

Šis  ir praktisks un parocīgs risinājums tumšiem, augstiem un dziļiem virtuves skapīšiem. Ja virtuves fasādēs ir stikla elementi, ievietojot tajos LED spuldzes tie var piedot virtuvei mājīgu un romantisku noskaņu. Tas lieliski izcels jūsu mīļāko porcelāna šķīvju kolekciju vai tējas servīzi.

Virtuves apgaismojums

Izgaismota skapīšu augšpuse

Izgaismojot virtuves skapīšuu augšu ar dažādiem apgaismes objektiem varbūt nav pats praktiskākais risinājums, taču izskatās ļoti estētiski un patīkami. Tas var izcelt Jūsu virtuves iekārtas interjera nianses un vizuāli paplašināt telpu.

Lai izvēlētos savai virtuvei atbilstošāko apgaismojuma risinājumu sazinies ar mūsu dizaineriem, un piesaki bezmakasas  3D skici!

Raksta avots: freshome.com

Share your thoughts