Skandināvu dizaina priekšrocības

Skandināvu dizaina priekšrocības

Ja esat sākuši nopietni apsvērt savas esošās virtuves pārvērtības, vai esat ceļā uz pilnīgi jauna virtuves projekta izveidi, un zvans “Dzīvokļa jautājuma” komandai vairs nav iespējams. Visticamāk, viens no pirmajiem un būtiskākajiem jautājumiem, ar ko saskarsieties procesā gaitā – kādam stilam un interjera dizainam dot priekšroku? Vai sekosiet modes aktualitātēm un pašlaik esošajiem interjera trendiem vai tomēr pieturēsieties pie pārbaudītām un uzticamām vērtībām? Kāpēc gan neizvēlēties Skandināvu dizainu, kas bijis populārs un iecienīts jau kopš tā pirmsākumiem un paliek arvien aktuālāks  arī šobaltdien? Aizsācies 1950 gados un balstīts uz vienlīdzības principiem, kopš pirmsākumiem izcēlies ar savu askētismu un vienkāršību, pievēršot lielu nozīmi praktiskumam un funkcionalitātei.

Tīrs un mūsdienīgs

Skandināvu stils ir pazīstams ar savu ekskluzīvi tīro un vienkāršo pieeju interjera dizainam. Tā ir viena no galvenajām atšķirībām, ar ko tas izceļas citu starpā. Tas ir mūsdienīgs, praktisks un  tajā pat laikā vizuāli baudāms. Vienkārša un moderna dizaina mēbeles ir vieglāk kopt un uzturēt tīrībā. Tā kā šim stilam raksturīga minimālisma pieeja, skandināvu stila virtuvēs, jau pēc definīcijas ir mazāk vietas, kur krāties putekļiem. Šis interjera dizaina stils pieprasa gaišu, vieglu un nepārblīvētu telpu,  tāpēc atrašanās šādā vidē spēj radīt relaksējošas un nomierinošas sajūtas.

Baltas krāsas skandināvu dizains

Nesaspiests, bet plašs

Viens no patīkamākajiem aspektiem skandināvu dizainā ir tas, ka to mēbeļu dizainā tiek izmantotas tīras un skaistas līnija. Šāda tipa mēbeles vizuāli  paplašina jebkuru telpu- lai tā būtu maza sērijveida virtuve vai arī normala izmēra virtuve Jūsu lauku mājā.  Tās vizuāli liks jebkurai Jūsu telpai izskatīties plašākai. Nav nepieciešamības pārbāzt telpu ar liekām un nepraktiskām mēbēlēm, labāk izvēlēties  dažas, taču prātīgi atlasītas. Tādas kurām ikdienā atradīsiet pielietojumu, un kas piedos Jūsu virtuvei elegantu izskatu.

Pieejams

Tā kā Skandināvu stils balstās uz praktiskiem principiem un tendēts uz jebkura sabiedrības slāņa klientu, arī izmaksu ziņā tas var būt gana veiksmīgs un rentabls risinājums. Šīs kustības dizaineru sākotnējais mērķis un ideja bija radīt kvalitatīvas, vizuāli skaistas un praktiskas mēbeles, kas pieejamas jebkuram cilvēkam,  ne tikai ļoti turīgiem patērētājiem. Līdz ar to skandināvu stilā ir pieejama plaša produktu izvēle dažādās cenu kategorijās, ne tikai  sortiments no augstākajiem plauktiem. Tas arī ir viens no galvenajiem iemesliem, kas mūsdienās padara skandināvu stilu par tik iecienītu, jo tiek piedāvāts moderns produkts par saprātīgu cenu.

Klasiska virtuve skandināvu stilā

Sakārtots

Vēl viena pozitīva iezīme, kas piemīt skandināvu stila dizainam ir tā, ka izstrādājot produktus dizaineri un tehnologi lielu uzmanību pievērš mēbeļu funkcionalitātei. Vienkārši, bet, lai viss ir sakārtots un atrodas pareizajās vietās. Lai būtu atvēlēts pietiekami daudz vietas visu nepieciešamo virtuves priekšmetu uzglabāšanai. Tas ir ļoti būtisks faktors, kas jāņem vērā- lai ikdienas rosībā mums netraucē lietas, kuras netiek izmantotas diendienā. Lai tās neapgrūtina mūsu darbošanos virtuvē un nebojā virtuves vizuālo tēlu. Ja lietas un virtuves piederumi ir vairāk nekā vietas to uzglabāšanai- tas var radīt nekārtīgu un haotisku iespaidu par telpu.  Tāpēc skandināvu dizainā tiek izmantots princips, neredzams, bet pieejams. Pateicoties funkcionāliem  risinājumiem viss nepieciešamais atrodas pa rokai, bet ir gaumīgi paslēpts un iestrādāts mēbeļu interjerā.

Neuzbāzīgs 

Un, visbeidzot, skandināvu stilā galvenokārt tiek izmantota neitrāla krāsu palete, tajā pārsvarā dominē gaišie toņi. Viegli un neuzbāzīgi krāsu salikumi, kas piedod jebkurai telpai siltumu un mājīgumu. Šādi toņi arī vizuāli paplašina telpu un harmoniski kombinējas ar dabiskiem materiāliem, ko skandināvi labprāt izmanto savos virtuvju risinājumos. Augstu novērtētas ir dabīgās masīvkoka virsmas, kas lieliski saderas ar akrila un jebkuru citu  materiālu, kas tiek izmantots virtuvju fasādēs. Masīvkoka  virsmas virtuvei piedod siltumu un dabīgumu. Tā kā tas ir ekoloģisks un dzīvs materiāls- tā izmantošana dizainā piedod patīkamu un ekskluzīvu efektu.

Piesaki bezmaksas virtuves 3D skici pie dizainera!

(Raksta avots: essenziale-hd )

Share your thoughts