Virtuves iekārtojumu salīdzinājums: L-tipa, U-tipa un citi.
Virtuves iekārtojumu salīdzinājums
Veiksmīga virtuves projekta pamatā ir kārtīgi izstrādāti pamatprincipi. Šajā rakstā pievērsīsimies vienam no vissvarīgākajiem virtuvju aspektiem – tās izskārtojumam. Daudz ir dzirdēts par L-tipa vai U-veida virtuves mēbeļu iekārtojumiem, taču kuru galu galā izvēlēties? Kādi ir to plusi un mīnusi? Uz šiem jautājumiem meklējiet atbildes zemāk!
L-tipa virtuves iekārtojums
Šī virtuves mēbeļu izkārtojuma gūtā popularitāte saistāma ar tā pielāgojamību. L-tipa virtuve iederēsies praktiski jebkurā mājoklī, tā neaizņem daudz vietas un salīdzinoši viegli pielāgojama katra klienta vēlmēm un vajadzībām. L-tipa virtuves mēbeles lieliski iedrēsies kompaktākās virtuvēs, kur svarīgs katrs centimetrs. Tās sniedz atvērtu skatu uz virtuves mēbelēm, tāpēc virtuves zona var šķist plašāka. Tā ir lieliska izvēle, ja ir vēlme, lai virtuve būtu daļa no lielākas telpas, piemēram, viesistabas.
U-tipa virtuve
U-izkārtojuma virtuves dizains paredz telpas izstrādi, kurā trīs sienu platību nosedz skapīši un tehnika, veidojot pusloku. Tas ļauj ērti piekļūt jebkam, kas atrodas virtuvē. Ja virtuves telpa nesniedz iespēju izmantot trīs sienas, tad, lai sasniegtu to pašu mērķi, var uzstādīt virtuves salu. U-tipa virtuves var iekļaut daudzos virtuves stilos un virtuves izmēram nav nozīmes, U-tipa virtuves var būt gan lielas, gan mazas.
Projektējot jebkuru virtuvi, viena no pirmajām lietām, kas jāņem vērā, ir Jūsu virtuves plānotā darba plūsma. U-veida virtuves mēbeļu izkārtojums ir viens no pateicīgākajiem plašākām telpām, jo to ir viegli pielāgot un tas rada līdzvaru un simetriju. Virtuves funkcionalitātes pamatā ir darba trijstūris, kuru sastāda virtuves daļa starp izlietni, plīti un ledusskapi. Ņemot vērā, ka U-tipa virtuvēs šis darba trijstūris ir salīdzinoši plašāks, ir arī daudz vietas skapīšiem, kur glabāt gatavošanai nepieciešamos piederumus.
Citi izkārtojumi
Arvien biežāk un biežāk sastopamas atvērtā tipa virtuves, kuras aizņem tikai vienu virtuves sienu. Tas ir optimāls risinājums kompaktākiem mājokļiem, vai mājokļiem, kuru virtuves telpas specifikas dēļ citi izkārtojumi fiziski nav iespējami.
Šāda stila atvērtie plānojumi padara telpu plūstošāku, jo virtuve tiek apvienota ar viesistabu, kas ļauj mājokļa saimniekam darboties virtuvē, neatstājot ciemiņus vienus. Šī ir īpašība, kuru novērtēs gan saimnieks, gan ciemiņi, jo neatkarīgi no tā, cik virtuvē darbi jāpaveic, ciemiņi netiks atstāti novārtā.