Vai baltas virtuves joprojām ir modē?

Baltas virtuves interjera dizainā

Interjera dizaina tendences mainās straujāk nekā tām var izsekot līdzi. Vienu brīdi tendenču topos ir viens, tad sezonas ietvaros mainās uz ko pavisam citu. Ik pa laikam mūsu publicētajos rakstos norādam uz to, ka virtuves baltos vai gaišos toņos ir ļoti modīgas un lieliski papildinās jebkura mājokļa interjeru. Tā arī ir taisnība, taču šajā rakstā šo domu apskatīsim no cita rakursa un ieskatīsimies dziļāk arī kāpēc. Tātad, kāpēc baltie toņi vienmēr tik tiešām būs modē?

Kāpēc tieši baltas virtuves? Iemesli var būt vairāki- sākot no dizaina iespēju daudzpusības, līdz gaišo krāsu īpašībai paplašināt telpu. Baltas virtuves telpai piešķir gaišumu, tādējādi radot ilūziju, ka tā ir plašāka kā patiesībā ir. Baltas virtuves rada izsmalcinātu izskatu, to izskats ir tīrs un saglabās savu eleganci cauri laikam. Citi toņi tendencēs nāk un iet, taču baltais vairāk vai mazāk aktuāls paliek vienmēr.

Sāksim ar balto toņu funkcionalitāti. Tā vien liekas, ka uz baltām fasādēm traipi ir izteiktāk pamanāmi, taču patiesībā notiek tieši pretējais. Dažādākie traipi un putekļi ir vieglāk redzami uz tumšo toņu fasādēm, tāpēc, lai nebūtu lieki jāiespringst par mēbeļu kopšanu, baltā krāsa ir lieliska opcija, kuru izvēlēties.

Ja ir vēlme mēģināt ko jaunu nevis iet mūsdienu minimālisma soļos, tad lieliska opcija, kā virtuvei piešķirt krāsu ir baltās fasādes kombinēt ar, piemēram, pelēkām vai citu toņu fasādēm vai dizaina elementiem. Neskatoties uz to, balts ne tikai saistās ar moderno minimālismu vai skandināvu stilu. Tā ir universāla krāsa, ko var izmantot jebkura stila īstenošanai. Ja padomā ir kas klasiskāks, piemēram, rāmīšu fasādes, tad balts būs īstā izvēle, lai virtuve gūtu savu īsteno raksturu. Baltais arī kalpo kā kanva, pie kuras var veiksmīgi pieskaņot dažādākos dekorus un dizaina elementus.

Īpaši baltie toņi tiek izcelti skandināvu stilā, jo, piemēram, baltu fasāžu un masīvkoka virsmas kombinācija nenoliedzami radīs patīkamu gaisotni un ienesīs mājīguma sajūtu. Tas ir universāls risinājums jebkuram mājoklim un dizainam. Pats lielākais baltās krāsas pluss ir tas, ka telpa patiesi šķitīs plašāka nekā tā patiesībā ir, tāpēc baltie toņi īpaši ir piemēroti kompaktākiem un/vai studio tipa mājokļiem. Telpa liksies gaišāka, “gaisīgāka” un tajā uzturēties būs daudz, daudz patīkamāk.

Katrs mājoklis ir unikāls un ar savām īpatnībām, taču skaidrs ir viens, baltas virtuves mēbeles iederēsies jebkurā mājoklī neatkarīgi no tā, kāda krāsu palete paredzēta pārējam interjeram. Baltie toņi ir neitrāli, dabiski un patīkami, tie telpu padara gaišāku, līdz ar to arī vairo mājīguma sajūtu. Jā, tendences mainās, taču baltie toņi tajās figurēs vienmēr. Vai nu siltākos vai vēsākos toņos, tas nav svarīgi!

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts