Tīras līnijas un elegance – kā izstrādāt virtuvi modernā minimālisma noskaņās?

kā izstrādāt virtuvi modernā minimālisma noskaņās – Tips & Tricks

Modernais minimālisms nezaudē savu aktualitāti un turpina kļūt arvien populārāks, tā ietekme ir jūtama arī citos izteikti iecienītos stilos, modernā minimālisma galvenās iezīmes parādās gan industriālā, gan skandināvu stila virtuvēs un arī citos.

Vai esiet apsvēruši ideju ieviest  minimālisma stila noskaņas arī savā virtuves telpā? Mūsu dizaineri ir secinājuši, ka minimālistiskās noskaņas ne tikai uzlabo virtuves estētiku, bet arī funkcionalitāti. Jo īpaši virtuves gūst labumu no ieviesta modernā minimālisma, jo virtuves bieži vien ir pārblīvētas ar bieži vien nevajadzīgiem piederumiem. Šeit ir daži padomi, kā iekļaut minimālisma stilu arī Jūsu virtuves telpā:

Virtuve ar salu un trīs krēsliem

1. Kas par daudz, tas par skādi

Minimālisma mērķis ir piešķirt virtuves mēbelēm plūdenāku izskatu un atbrīvoties no liekajiem piederumiem, ierīcēm un iespējams arī citiem priekšmetiem, kuri atrodami virtuves telpā. Pārliecinieties, ka virtuvē ir viss nepieciešamais, bet nekas vairāk. Izaicinājums ir izvairīties no pārmērīgi daudzu detaļu iekļaušanas, tāpēc jācenšas optimizēt katru virtuves daļu. Īpaši ieteicams izvēleties monohromatisku krāsu paleti, taču, ja ir vēlme iekļaut arī citus toņus, tad tos vēlams lietot pieticīgi.

Lai viss nepieciešamais vienmēr būtu savās vietās un lieki netraucētu gatavošanas procesā, ieteicams iekļaut pārdomātus risinājums, kā virtuves grozus, slēptās atkritumu tvertnes un piederumu organizētājus. Šie risinājumi ir svarīgi, lai sasniegtu vēlamo rezultātu un virtuve gūtu elegantu, tīru noskaņu.

Balta skandināvu stila virtuve

2. Tīras līnijas

Šī stila viena no izteiktākajām īpašībām – tīras līnijas. Asie stūri, frēzētie rokturi un kvadrātveida malas veicina minimālisma noskaņas. Modernais minimālisms ir pazīstams ar ģeometriski vienkāršām, taisnstūra vai kvadrātveida formām, tāpēc izvēloties virtuves mēbeles, paturiet to prātā. Pārdomātas formas un dizaina elementi radīs Jūsu virtuvē gaumīgu modernas virtuves gaisotni.

Virtuve ar lamināta virsmu un sienas paneli

3. Visa uzmanība uz pāris elementiem

Lai virtuves telpa nekļūtu pārāk piesātināta, vēlams koncentrēties uz vienu vai diviem elementiem, piemēram, sienas paneli un virtuves salu, kuri noteiktu visas telpas noskaņu. Tieši tāpēc arī ieteicams izmantot pēc iespējas mazāk dažādus toņus, jo citādāk virtuves telpa kļūst pārāk raiba vai tieši otrādi, pārāk blāva un neizteiksmīga.

Tumšas Virtuves mēbeles ar koka galda virsmu un salu

4. Materiālu skaistuma izcelšana

Minimālisma stila tendence ir atbrīvoties no liekām detaļām un uzsvaru likt uz materiālu izskatu un tekstūru, tāpēc pareizo materiālu kombinācijām ir būtiska nozīme virtuves mēbeļu dizainā. Koka elementiem vai arī, piemēram, betona imitācijas dekoriem piemīt pamanāmi raksti, tāpēc tos nav nepieciešams izrotāt ar kaut ko citu.

Virtuves bildes no bloga raksta - Tīras līnijas un elegance -  kā izstrādāt virtuvi modernā minimālisma noskaņās?

kā izstrādāt virtuvi modernā minimālisma noskaņās – kopsavilkums

Modernā minimālisma stils atvieglos Jums ikdienas darbus virtuvē, jo atbrīvojoties no visa liekā un attiecīgi arī liekajiem traucēkļiem, ērtāka kļūst piekļuve visiem gatavošanai nepieciešamajiem piederumiem. Papildus, minimālisma stilā izstrādāts projekts lieliski papildinās un saskaņosies ar mājokļa interjeru.

Ja arī Jums interesē jauna virtuves projekta izstrāde, taču joprojām nav skaidrs, kādā stilā to ir vēlme izstrādāt, sazinieties ar mūsu dizaineriem šeit! Viņi Jums atbildēs uz katru jautājumu un papildus sniegs arī projekta vizualizāciju bez maksas!

Share your thoughts