Stūra virtuve skandināvu stilā

Stūra virtuve skandināvu stilā

Mūsdienās virtuve vairs nav tikai vieta, kurā pagatavot maltīti. Virtuves telpa ir kļuvusi par vietu, kur socializēties, pasēdēt pie kafijas vai tējas krūzes ar ciemiņiem vai vienkārši atvilkt elpu pēc garas dienas. Līdz ar to virtuves dizaina loma mājokļa interjerā tikai aug un aug. Skaidrs, ka katram kārtīgam, modernam mājoklim attiecīgi nepieciešama eleganta, augstākās klases virtuve. Kā tad citādāk?

Šeit apskats par mūsu dizaineru vienu no svaigākajiem veikumiem Merks jaunajā projektā – Viesturdārzs! Video formāta cienītājiem esam arī izveidojuši apskatu, kas pieejams šeit!

Stūra virtuve skandināvu stilā gaišās krāsās

Dizaina valoda

Ar ko izceļas šī virtuve citu projektu vidū? Kā jau katrs mūsdienīgs projekts pieprasa, ir noslīpēta katra detaļa, katrs sīkumiņš. Uzreiz par to varam pārliecināties uzmetot skatu uz telpas stūri, kur ir izbīdījums. Lai dizains būtu plūdens un radītu tīrāku kopskatu, šis izbīdījums nosegts ar to pašu kompaktlaminātu, kas izmantots arī virtuves virsmai. Ko vēl ir vērts minēt, virtuves dizains ‘attīrīts’ no visa liekā, tāpēc redzami nav ierastie rokturi, to vietā izvēlēti frēzētie profila rokturi vai fasādes ar pārkari. Kāpēc? Tādējādi tiek saglabāta funkcionalitāte, taču virtuves mēbeles izskatīsies estētiski patīkamāk.

Skandinávu virtuves
Skandinávu virtuves

Fasādes

Virtuves fasādes ir mēbeļu redzamākā daļa, līdz ar to mūsu dizaineri pieturējušies pie šī brīža karstākā materiāla. FENIX Supermatt Nano-Tech materiāla, kas ir ļoti patīkams taustei, maz atstaro gaismu un ir izteikti noturīgs pret traipiem, karstumu, skrāpējumiem un citiem ārējiem faktoriem. Savu nosaukuma Nano-Tech daļu materiāls ieguvis pateicoties tā pārklājumam, kas pats var izlīdzināt skrāpējumus.

Virtuves dizainu papildina fasādes ar koka dekoru, kuras rada patīkamu kontrastu ar pelēcīgajām FENIX fasādēm. Šeit atkal aplūkojama detaļa, kas apliecina šo virtuves mēbeļu kvalitāti. Lai fasādes izskatītos nevainojami, tās nostrādātas ar Hot Air kausētajām malām, kas attiecīgi šuvi padara neredzamu.

Virsmas

Pirmais, kas tiek pamanīts, aplūkojot virtuves virsmu, cik tā ir plāna. darbavirsma izstrādāta no kompaktlamināta ar marmora dekoru. Materiāla plānums – 1cm, padara dizainu vieglāku un patīkamāku skatam. Marmora dekors rada patīkamu kontrastu, taču saskan arī ar pelēcīgajām fasādēm. Ko svarīgi pieminēt, sienas panelis izstrādāts no šī paša materiāla, tādejādi padarot virtuves dizainu vēl jo plūdenāku. Taču par materiālu runājot, tas ir ļoti universāls, izskatās praktiski kā akmens virsma, taču ir daudz izdevīgāks maciņam, papildus, akmens virsmu nekad nevarētu izstrādāt 1cm biezumā.

Funkcionalitāte un virtuves sala

Viena no izteiktākajām detaļām šajā virtuves projektā – virtuves sala. Tā praktiski sastāv no divām daļām, letes un ēdamgalda, kuru integrē. Ēdamgalds protams izstrādāts no ozola masīvkoka, kas ir beicēts ar sienas skapīšu fasāžu toni. Dzīvs materiāls, silts un patīkams pieskārienam.

Sala veidota ar pārkari, lai pie tās arī var piesēsties, virsmas dekors – Technistone kvarcs, kas pēc skata nedaudz līdzinās betonam. Glancētais virsmas materiāls iederās virtuvē un piešķir dizainam dziļumu, to papildina virtuvē esošais plašais apgaismojums. Salai vajadzētu būt katrā modernā mājoklī, jo tā kalpo ne tikai kā vieta, kur apsēsties, taču arī kā papildus vieta uzglabāšanai.

Sadzīves tehnika

Augstākās klases projektam tiek augstākās klases tehnika no Neff, kas ir premium klases vācu ražotājs. Vairāk par tehniku var uzzināt skatoties virtuves video apskatu, kas atrodams zemāk, taču nepacietīgajiem īsumā apkoposim šeit. Ar ko izceļas tieši Neff? Neff tehnika izvēlēta, jo ražotājs piedāvā daudz nestandarta lietotājam draudzīgus risinājumus, kā piemēram, ‘Slide & Hide’ un pašattīrīšanās sistēmu. Santehnikas risinājumiem virtuvē izvēlēta Franke.

Apgaismojums un citi dizaina elementi

Šajā virtuvē apgaismojums atrodams visur. Gan zem augšējiem skapīšiem, gan zem apakšējiem skapīšiem, plauktiņos un arī atvilknēs, kur tas ieslēdzas reaģējot sensorslēdzim. Virtuvē ir piedomāts pie katras detaļas no augšas līdz apakšai! Virtuve ir līdz griestiem, kas nozīmē, ka visu lieko būs iespēja noglabāt antresolos, kuri atverās uz push mehānismu.

Skandinávu virtuves

Ja ar to nepietiek, par organizētāku glabāšanu parūpēsies Vauth-Sagel grozu sistēmas. Lai pieskaņotos iekšējiem korpusiem, kas izstrādāti antracīta krāsā, grozi arī izvēlēti tumšā grafīta krāsā. Patīkamākam dizainam, lai virtuve no sāna neizskatītos pliekana, iestrādāti arī plauktiņi, kur glabāt citus dizaina elementiņus, bildītes, vai visu citu, ko sirds iekāro.

Šī virtuve apvieno visus labākos mūsdienu dizaina standartus un augstākās klases materiālus, kas kalpos vēl jo ilgi. Ja interesē vairāk informācija par virtuvi vai vēlētos labāk aplūkot tās dizainu, tad zemāk pieejams arī video apskats.

Virtuves mēbeles Merks demo dzīvoklī jaunajā projektā – Viesturdārzs

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts