Modernais minimālisms virtuvē – kā to panākt?

Modernais minimālisms

Ir skaidrs, ka mūsdienu virtuves mēbeļu tendenču topa pirmajā vietā ir modernais minimālisms. Tas ir nenoliedzams fakts. Tas skaidrojams ar minimālisma patīkamo vienkāršību, tas sniedz vieglu, patīkamu dizainu, kurā nav nekā lieka. Taču tas var radīt nākamo aizķeršanos – pārāk sterils interjers, kas var šķist bezpersonisks. Kā to labot?

1. Faktūras un koks

Lai padarītu telpu mājīgāku, ieteicams interjerā iekļaut vairāk dažādas faktūras. Tādejādi virsmas nešķitīs tik vienmuļas un sterilas. Jāatcerās arī, ka koka elementi piešķir siltāku un patīkamāku  noskaņu. Viens no mērķiem ir panākt gaumīgu kontrastu, kas izcels kādas telpas vai mēbeļu nianses, taču nepārņems kopējo telpas noskaņu. 

2. Silts apgaismojums

Jau neskaitāmi daudzas reizes ir minēts, cik svarīgs ir apgaismojums interjera dizainā. Taču retāk tiek runāts par tā niansēm. Protams, apgaismojums ir ļoti svarīgs, jo tas spēj izcelt dažādākās telpas nianses, taču vēl svarīgāk ir apgaismojumu pielāgot konkrētajai telpai. Piemēram, minimālistiskākā interjerā apgaismojumam  vajadzētu būt mazliet siltākam nekā ierasts, lai telpa neatgādinātu pavisam sterilu, bezpersonisku vidi.

3. Dekoru kombinācijas

Dekori bieži vien virtuves interjerā netiek uztverti tik nopietni, kā petiesībā vajadzētu. Protams, ka fasādes un virsma, to materiāli nosaka kopējo telpas noskaņu, taču ļoti lielu lomu kopējā telpas uztverē spēlē arī dažādākie dekori. Tie var būt plauktiņi, piederumu turētāji, kāds interesantāks galds vai īpaša stila krēsli. Ja tie tiek piemeklēti pareizi, iznākums vienmēr būs lielisks!

Modernais minimālisms – piemērots tev?

Mājīgu noskaņu minimālisms ir labākais, ko mājokļa saimnieks jebkad varētu vēlēties. Tas sniedz dizainu, kas ir tīrs, bez visa liekā, taču saglabā mājīguma noskaņu un nerada sterilu vidi. Svarīgi atcerēties, ka nav vienmēr nepieciešams iet uz konkrētu stilu. Reizēm labākie rezultāti sanāk apvienojot labākos standartus no vairākiem stiliem!

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts