Minimālisma noskaņas virtuvē – kā rast harmoniju ikdienas juceklī
Minimālisma noskaņas virtuvē
Vai kādu reizi ir radusies sajūta, ka mājās ir pārāk daudz mēbeles un citi dizaina elementi, kuri tikai krāj putekļus? Ar laiku problēma tikai pasliktinās, tāpēc minimālisma domāšana ir mērķēta uz telpas dizaina atbrīvošanu no visa liekā. Šīs tendences aizsākumi nav skaidri, taču zināms, ka tendence ar katru gadu kļūst izteiktāka!
Kur sākt? Kā ieviest minimālisma dizaina noskaņas savā mājoklī un virtuves telpā?
Viss slēpjas detaļās
Jāsāk ar sīkākajiem elementiem. Jāsaprot, kuri priekšmeti virtuvē ir nepieciešami un kuri nav. Nav nepieciešams iegādāties kādu ierīci, ja tā tiks atstāta novārtā, aizņems vietu un traucēs ikdienas darbus virtuvē.
Arī svarīgi pievērst uzmanību, ar kādiem dekoriem tiek izgreznota virtuve. Šeit lieliski iederas teiciens: “Kas par daudz, tas par skādi!”. Saprotams, lai virtuves telpa nebūtu vienmuļa, nepieciešami atvērtie plaukti, kāda glezna, grezni apgaismojuma elementi un vēl vis cits, taču vajag ieturēt mērenību.
Krāsu palete ar mazu kontrastu
Kad virtuves mēbeles vēl ir plānošanas procesā, taču ir skaidrs, ka minimālisms ir tas, ko vēlētos iekļaut virtuves telpā, ir jāpieturās pie trīs pamatlietām. Virtuves telpa jāveido tā, lai tā būtu viegla, gaiša un saglabātu tīras līnijas.
Neitrāli toņi būs Jūsu labākie draugi, tie ne tikai radīs tīro noskaņu, bet arī sniegs telpai plašuma sajūtu, kas ir īpaši pateicīgi kompaktu izmēru virtuves telpām. Krāsu palete, kurā nav sastopams izteikts kontrasts, neradīs elementus, kuri īpaši izceļās, tādejādi papildinot plūdeno noskaņu. Papildus, sienas panelis gan radīs vienotu izskatu, gan papildinās virtuves funkcionalitātes iespējas!
Vienotam, plūdenam dizainam – glabāšanas risinājumi, kur novietot visu!
Visticamāk Jūsu virtuvē pieejamās virsmas lielāko daļu aizņem dažādas ikdienā izmantotās ierīces, kā piemēram tosteris, kafijas aparāts vai kas tamlīdzīgs. Lai gan tur tās tiek turētas ērtībai un lai būtu rokas stiepiena attālumā, realitātē šīs ierīces lielāko laiku pavada tikai aizņemot lieki vietu.
Lai to novērstu, vērts piedomāt pie uzglabāšanas risinājumiem. Gan augšējie sienas skapīši, gan grīdas skapīši, atvērtie plaukti un citi risinājumi prasīs zināmu plānošanu, lai viss izdotos kā iecerēts, taču tas pilnīgi noteikti atmaksāsies. Virsmu “attīrīšana” ir jau liels solis uz minimāla virtuves dizaina sasniegšanu!
Minimālisma stilā izstrādāta virtuve mājoklim sniegs ne tikai pievienoto vērtību, bet arī sniegs Jums gandarījumu par paveikto darbu un nenoliedzami arī atvieglos ikdienas darbus virtuvē. Minimālisms ir ne tikai dizaina stils, bet arī dzīvesveids, pie kura pieturēties!