skandināvu virtuves

Masīvkoka virsmas – kas par tām jāzina un kā tās uzturēt?

Masīvkoka virsmas

Masīvkoka virsmas ir skandināvu, un arī citu virtuves dizaina stilu pamats, jo šis materiāls izceļas ar savu daudzpusību, patīkamo izskatu un arī silto sajūtu pieskārienam,  kas to padara par lielisku materiālu tieši virsmām.

Masīvkoks arī ir salīdzinoši noturīgs pret dažādāko ārējo faktoru ietekmes, piemēram skrāpējumiem, taču, ja arī radušies dziļāki skrāpējumi, virsma pēc noslīpēšanas izskatīsies kā jauna! Masīvkoks ir viens no populārākajiem virsmu materiāliem un tam ir iemesls. Tas ir dabīgs materiāls, kurš iederēsies jebkurā virtuves stilā un lieliski papildinās jebkuru mājokli, padarīs tā uztveri siltāku un mājīgāku. Taču par to arī ir regulāri jārūpējas, piemēram, jāeļļo, ik pēc laika, ja ir vēlme, jānoslīpē.

Tāpēc vērts vaicāt, kā pēc iespējas ilgāk saglabāt savu masīvkoka virsmu svaigumu?

Pats svarīgākais – izvairīties no sakarsētiem priekšmetiem

Lietošanas laikā virtuves virsmas pilnīgi noteikti nonāks saskarē ar karstām panām, katliem, dažādiem traukiem un tējas krūzēm, jo tas ir neizbējami, taču jāuzmanās un ieteicams uz masīvkoka virsmām ilgstoši neatsatāt, piemēram, pannu, jo tā var atstāt traipus, kurus notīrīt nebūs viegli.

Eļļošana ir koka labākais draugs

Neapstrādāta koka virsma un ūdens neiet kopā, jo mitrums var likt kokam plaisāt, mainīt formu un piebriest. Lai to novērstu, masīvkoka virsmas tiek eļļotas un tās jāturpina eļļot arī ik pēc pāris mēnešiem, lai gan arī tas ir atkarīgs no izvēlētā sākotnējā virsmas pārklājuma.

Par laimi skrāpējumi nav mūžīgi

Ja arī lietošanas laikā rodas skrāpējumi, kas visticamāk ir neizbēgami, koka virsmas ir pateicīgs materiāls, kuru var noslīpēt un lielāko daļu bojājumus tādejādi var novērst. Jāatcerās, ka pēc slīpēšanas virsmai būs nepieciešama atkārtota eļļošana vai lakošana, taču tas noteikti ir to vērts, jo koks izskatīsies kā jauns un bojājumi vairs nebūs manāmi.

Masīvkoka virsmas virtuves telpā ienes gaišumu un rada arī mājīguma noskaņas, taču ir arī jāzina, kā masīvkoku uzturēt, lai parādītos koka izcilākās īpašības. Ja par to pareizi un rūpīgi uztur, tad masīvkoka virsmas var kalpot neizmērojami ilgi! Arī ar laiku, tas nekļūs vienmuļš, tieši otrādi. Ar laiku masīvkoks iegūs raksturu un izteiktu izskatu.

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt jauna virtuves projekta izstrādi, mūsu dizaineri Jums palīdzēs to īstenot! Palīdzēsim ar visu un papildus arī izstrādāsim 3D vizualizāciju par brīvu! Piesakiet bezmaksas konsultāciju šeit jau šodien!

Share your thoughts