Kā kompaktā virtuvē radīt plašuma sajūtu?

Virtuves mēbeļu izstrādes procesā reizēm nākas sastapties ar telpas limitētajām iespējām. Lai arī kāds nebūtu iedomātais projekts, jābūt reālistiskam plānam par iekārtojumu, izmēru, mēbeļu aprisēm, utt. Tomēr nevajag arī savām karstākajām idejām uzreiz atmest ar roku, jo, ja domā ārpus rāmjiem un pielieto pāris atjautīgus trikus, viss ir iespējams. Šodien apskatīsim labākos ieteikumus,  virtuves telpā vēlētos vairāk plašuma sajūtu.

kompaktām virtuvēm piemērotākais izkārtojums ir..

Tiek uzskatīts, ka kompaktām virtuvēm piemērotākais izkārtojums ir tieši L-tipa vai vienas sienas virtuves iekārtojums. Kāpēc tā? Šie iekārtojumi visefektīvāk izmanto mazu kvadratūru, taču tajā pašā laikā sniedz lielisku funkcionalitāti un neko nezaudē. Šāds iekārtojums saglabās ērtu darba trijstūri un sniegs optimālu darbavirsmu lielumu. Ja telpa ir īpaši šaura, var samazināt augšējo sienas skapīšu daudzumu un tos aizstāt ar atvērtajiem plauktiem, kuri sniedz līdzīgu funkcionalitāti, taču šķietami aizņem mazāk vietu.

Krāsu palete

Pirms krāsu paletes izvēles ir ieteicams iedziļināties tajā, kā krāsas ietekmē cilvēka psiholoģiju un vispārējo uztveri. Baltie un citi gaišie toņi telpā radīs plašuma sajūtu, taču tumšie sniegs tieši pretēju efektu, tie telpu “sašaurinās”, kas lieliski var iederēties lielākās virtuves telpās. Attiecīgi, tumšie toņi nav ieteicami kompaktām virtuvēm, jo, kā jau minējām, telpa liksies vizuāli mazāka.

Materiāli, apgaismojums un citi triki

Apgaismojums iet roku rokā ar krāsu un fasāžu pārklājuma izvēli. Kompaktā telpā jo vairāk apgaismojums, jo labāk. Kombinācijā ar glancētām fasādēm šie atspīdumi būs vēl jo izteiktāki, tāpēc arī plašuma efekts būs izteiktāks. Apgaismojums, kas uzstādīts vairākos līmeņos šo efektu vairos vēl spēcīgāk. “Vairākos līmeņos” nozīmē šo: izgaismo galda virsmu, vispārējais apgaismojums virs virtuves zonas un apgaismojums skapīšos, atvilknēs un zem augšējiem virtuves skapīšiem.

Ja ir āķis uz dažādākajiem trikiem, tad papildus glancēta pārklājuma dekori un spoguļveida priekšmeti telpai var piešķirt vēl vienu “dimensiju” un dziļumu.

Pats svarīgākais, ko vēl neesam minējuši. Kompaktā virtuvē maksimāli jāpieturās pie minimālisma vērtībām, jāatbrīvojas no visa liekā un jāatstāj tikai pats, pats svarīgākais. Ja šādas opcijas nav, tad jāapsver ideja par uzglabāšanas risinājumu pilnveidošanu virtuves telpā, lai to, ko aktīvi neizmanto virtuvē ikdienā varētu novietot prom no skata. Sakārtotā virtuvē pilnīgi vienmēr būs “gaisīgāka” atmosfēra.

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts