Virtuves uzturēšanas ieteikumi – kā saglabāt svaiguma sajūtu?

Virtuves uzturēšanas ieteikumi

Pēc jaunākā virtuves projekta pabeigšanas, kurā ieguldīts laiks un pūliņi, saprotams, ka jebkurš vēlēsies, lai virtuve pēc iespējas ilgāk saglabā savu svaiguma sajūtu. Lai virtuvē ilgāk uzturētos svaiguma noskaņa, to vajag arī attiecīgi uzturēt pēc katra materiāla prasībām.

Zemāk izklāstīsim būtiskākos aspektus, kuriem pievērst uzmanību, lai virtuve maksimāli saglabātu savu svaiguma burvību un priecētu mājokļa iemītniekus pēc iespējas ilgāk.

Lai gan jaunākajiem materiāliem piemīt izcila noturība pret skrāpējumiem un mitrumu, tomēr ir vēlams ievērot uzturēšanas pamatus, lai virtuve arī pēc daudziem gadiem turpinātu izskatīties tieši tāpat, kā pirmajā dienā, kad tā tika uzstādīta.

1. Virsmu kopšana attiecīgi pēc materiālu prasībām

Virsmas tiek radītas īpaši noturīgas pret nolietojumu, mitrumu un karstumu, taču katram materiālam ir savas īpatnības, kuras ņemt vērā. Piemēram, masīvkoka virsmas var uzsūkt ūdeni un liels karstums var tās bojāt, tāpēc masīvkoks pēc kāda laika būs jāatjauno, t.i, jānoslīpē, ja nepieciešams, un jānoeļļo. 

2. Fasāžu kopšana – traipi un kaļķakmens

Fasādes ir virtuves redzamākā daļa, to izskats īpaši izteikti ietekmēs visu mēbeļu koptēlu, tāpēc ir vērts pavadīt nedaudz vairāk laika, lai tos uzturētu tīrus un perfektā stāvoklī.

Ja Jums ir ciets ūdens, tad kaļķakmeņa nogulsnes un traipi uz virtuves virsmām ir neizbēgami. Virtuves mēbeles arī regulāri saskarsies ar visdažādākajiem netīrumiem un eļļu traipiem, tāpēc ar porainākiem materiāliem, kā piemēram, koku, ir nepieciešama lielāka piesardzība. Ieteicams netīrumus notīrīt pēc iespējas ātrāk, lai nedotu tiem laiku iesūkties virtuves virsmās.

3. Par virtuvi jāturpina saaudzīgi rūpēties

Kā jau jebkura tehnoloģija vai ierīce, virtuves tehnika un mēbeles ir pakļautas nolietojumam laika gaitā. Taču, lai tas nebūtu tik straujš, vēlams virtuves lietot pēc iespējas saaudzīgāk un, piemēram, lai virtuvē arī visas atvilknes kalpotu ilgāk, ieteicams izvēlēties augstākās kvalitātes mehānismus, kuri mazina triecienu un aizverās plūdeni.

4. Mūsdienīgu materiālu iekļaušana interjerā

Šis nav gluži uzturēšanas ieteikums, bet gan kaut kas, ko apsvērt pirms izstrādes. 21. gadsimts ir lieliskākais laiks, kad izstrādāt virtuves mēbeles. Iespēju tik daudz, materiāli ir pieejami katrai gaumei un virtuves interjerā ir ienākuši tādi nanotehnoloģiju materiāli kā FENIX, kuri absorbē praktiski visu redzamās gaismas spektru, tādējādi uz tā nebūs redzami traipi. Tas ārī ir īpaši noturīgs pret citiem ārējās vides faktoriem.

Virtuves uzturēšanas ieteikumi – kopsavilkums

Virtuves kopšanai vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, jo atšķirībā no citām telpām un to mēbelēm, virtuves virsmas saskarās ar īpaši lielu daudzumu ūdens, tvaikiem, dažādāko veidu traipiem un piederumiem, kuri potenciāli var virsmas sabojāt. Taču, ja ievērosiet mūsu dizaineru ieteiktos virtuves uzturēšanas padomus, Jūsu virtuve lieliski kalpos vēl igi!

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts