Virtuves tad un tagad

Virtuves tad un tagad

Plaši zināms, ka virtuve jau kopš sena laika, kā mājas sirds, ir spēcīgi ietekmējusi mājokļa interjeru. Šķiet, ka gadu gaitā nekas daudz nav mainījies, virtuve ir un paliek virtuve, taču tā nemaz nav. Virtuvju mēbeļu dizainā pat pāris pēdējo gadu laikā ir ienākuši neskaitāmi jauninājumi. Ja vēl nesen pārsvarā tika izmantots glancēts akrils vai lamināts, tad tagad jau tiek izmantoti tādi inovatīvi nanotehnoloģiju materiāli kā FENIX, u.c.

Virtuve ar baltām fasādēm no raksta - Virtuves tad un tagad

Gadu gaitā ir notikušas daudzas izmaiņas. Šobrīd mums ir pieejami risinājumi, kas gatavošanu virtuvē patiesi padara vieglāku. Viss atrodams rokas stiepiena attālumā, jo virtuves radītas gan funkcijai, gan dizainam un tiek iekļauti arī tādi risinājumi kā Vauth-Sagel grozu sistēmas, atvērtie plaukti un iekļauti risinājumi no Blum, kā piemēram, piederumu organizētāji.

Vēsturiski standarta virtuve aizņēma veselu telpu un maltītes tika gatavotas uz atklātas uguns, kas lika šo telpu nošķirt no pārējām istabām, jo viss tika nokvēpināts un nosmērēts ar eļļu. Ierīces bija vienkāršas, taču efektīvas. Virtuves gatavoja pārsvarā no ķieģeļiem, koka un iekļāva plašas darbavirsmas.

vecmodīga virtuve

20. gadsimta sākumā virtuves sāka veidot tikai, lai panāktu maksimālu telpas efektivitāti, netika ņemts vērā, cik tā ir patīkama pēc izskata, svarīga bija funkcija. Lēnām virtuves turpināja attīstīties un tās kļuva estētiski patīkamākas ar lielāku greznību un tehnikas daudzumu, piemēram, tosteri. Populārs kļuva rūtots melnbaltais raksts, kuru izmantoja gan grīdas segumā, gan sienas paneļiem.

20. gadsimta vidū virtuve no funkcionālas telpas sāka kļūt par vietu, kur uzturēties visai ģimenei, draugiem un radiem, tāpēc, pašsaprotami, ka virtuves mēbeļu dizains guva īpaši lielu lomu. Izteikti populāras bija pasteļkrāsas un virtuves tehnika bija nepieciešamība katram sevi cienošam saimniekam, tāpeč virtuvēs varēja atrast visu, sākot no mikroviļņu krāsns, līdz elektriskajiem mikseriem.

Baltas Virtuves mēbeles

20. gadsimta beigās ēdiena gatavošana jau kļuva ne tikai par ikdienas vajadzību, bet arī par radošu izpausmi. Popularitāti guva brūnie un dzeltenie toņi, kuri bija sastopami it visur, jūtami tika pievērsta uzmanība virtuvju lietošanai, un cik tā ir ergonomiska. Reizēm dizainā iezagās arī kāda spilgtāka krāsa, lai izceltu virtuves interjeru.

Virtuves sala ar metāla rokturiem

Mūsdienās virtuve joprojām ir mājas sirds, taču tehnoloģijas ļauj vieglāk un ātrāk paveikt nepieciešamo. Moderna virtuve ir telpa, kuru bauda visa ģimene. Tā ir kā plašs stilu un krāsu sajaukums, kas pielāgots, lai virtuvē būtu patīkami uzturēties visai ģimenei, gatavot un baudīt maltīti vienuviet. 

Galda virsma un mēbeļu rokturi melnā krāsā

Nākotnē paredzams, ka ienāks ar vien jaunas nanotehnoloģijas, lai atvieglotu vai nu gatavošanu, vai uzkopšanu. FENIX tipa fasādes ir tikai sākums. Mūsuprāt, arvien biežāk nāksies sastapt gaišo skandināvu stilu, kas ietekmējies no minimālisma tendencēm un apvieno mūsdienīgākos funkcionalitātes risinājumus, taču viss vēl var mainīties.

Virtuves mēbeles ar melnu sienas paneli

Vai jums patika mūsu raksts – Virtuves tad un tagad? Ja arī Jums ir vēlme piešķirt savai virtuvei mūsdienīgāku izskatu, taču nav zināms, kur sākt, droši var sazināties ar mūsu dizaineriem šeit!

Share your thoughts