Tumša vai gaiša krāsu palete? Kuru izvēlēties?

Kāda krāsu palete ir piemērota tev?

Virtuves krāsu paletes izvēle var nebūt nemaz tik vienkārša, kā sākotnēji varētu likties, tāpēc rodas tādi jautājumi kā kam to pieskaņot? Interjeram? Un kāda krāsu palete būtu piemērotākā virtuvei, lai tajā būtu patīkami uzturēties?

Mūsdienu virtuves dizaina tendences nāk un iet, tāpēc neatkarīgi no tā, kas šobrīd ir aktuāls, izvēle starp gaišajiem un tumšajiem toņiem ir atkarīga no katra vēlmēm. Tomēr ir dažas nianses, kas jāņem vērā, izvēloties virtuves mēbeļu krāsu paleti. Galu galā, tā noteiks visas virtuves noskaņu!

Gaišie toņi kalpos kā kanva, uz kuras var izcelt citus dizaina elementus, kas turpinās papildināt virtuves interjeru, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Gaišajiem toņiem svarīgi papildus pievienot arī dažādas tekstūras, lai pēc skata virtuve nebūtu pārāk vienmuļa un garlaicīga. Koks, dažādu materiālu virsmas vai sienas paneļi ieviesīs papildus kontrastu, kas padarīs virtuves koptēlu daudz baudāmāku.

Gaišie toņi ir īpaši populāri mazākām telpām, jo gaišie un baltie toņi izceļas ar savu spēju radīt ilūziju, ka telpa ir plašāka nekā tā patiesībā ir. Tie arī piešķirs tīrāku un mājīgāku izskatu nekā, piemēram, tumšāki toņi. 

Gaišajiem toņiem lieliski var pieskaņot arī citus elementus, kas papildinās mājokļa interjeru, piemēram, koka apdares. Ne velti skandināvu stils balstās uz balto toņu un dažādu koka elementu kombinācijām.

Vērts minēt, ka, kā jau katram tonim, baltajiem ir savi mīnusi, piemēram, tie var likties sterili, auksti un bezpersoniski, tāpec svarīgi atcerēties par papildus kontrasta elementiem. 

Tumšie toņi jebkuram mājoklim un virtuves projektam piešķirs elegantākas noskaņas. Gaumīgi izstrādāts virtuves projekts tumšākos toņos būs ievērības vērts.

Jāatzīst, ka tumšajiem toņiem ir arī vēl kāds pluss, tie labāk slēpj dažādus traipus un netīrumus, tāpēc bieži vien ir labāka izvēle tieši virtuvju mēbeļu izstrādei.

Pārsvarā visu nosaka gaume, taču svarīgi pieminēt, ka virtuve, kas izstrādāta tumšos toņos, var nelikties tik mājīga, kā virtuve, kas izstrādāta gaišajā skandināvu stilā. Arī tumšas virtuves nebūtu piemērotas kompaktiem mājokļiem, jo var rasties saspiestības sajūta.

Pastāv arī citas opcijas, no kurām izvēlēties: Spilgtas krāsas, melnbalts vai pasteļtoņi?

Krēmkrāsas piešķirs interjeram smalku un elegantu piesitienu, kamēr spilgtāki toņi izcels tieši virtuvi un piešķirs projektam personību, unikalitāti.

Melnbaltais apvieno labāko no gan gaišo, gan tumšo toņu īpašībām – plašums ar kontrastu.

Jāatcerās, ka abas galējības, gan pilnīgi tumšie, gan gaišie toņi, pēc pāris gadiem var kļūt nogurdinoši, tāpēc jāatrod zelta vidusceļš, kas iekļauj labāko no visa. Tādi elementi kā koks virtuvē ienesīs siltumu, mājīguma sajūtu un padarīs virtuvi par vietu, kurā ir patīkami uzturēties!

Krāsu palete – kopsavilkums

1. Gaiši toņi piemērotāki kompaktiem projektiem, jo tie piešķirs plašuma sajūtu.

2. Gaišie toņi piešķir mājīguma sajūtu, taču tumšie ienes eleganci un kvalitātes sajūtu.

3. Tumšie toņi labāk slēps traipus un netīrumus.

Ja ir vēlme virtuvē ieviest svaigas noskaņas, tad droši var sazināties ar mūsu dizaineriem šeit, viņi palīdzēs!

Share your thoughts