Virtuves izstrādes pamati – kā izvēlēties stilu?
Virtuves izstrādes pamati
Virtuves dizains ir visa mājokļa interjera pamatā un virtuves koptēls spēcīgi ietekmēs tā noskaņu, tāpēc attiecīgi ir skaidrs, cik lielu lomu virtuves stila izvēle var spēlēt. Pat pirms virtuves izstrādes process ir sācies, vēlams būtu, lai klients jau zinātu savu vēlamo dizaina virzienu, lai dizaineri spētu piedāvāt precīzākus un pēc iespējas aktuālākus ieteikumus.
Ja šobrīd izvēles iespējas šķiet pārāk plašas un nav ne jausmas, kādu stilu vēlētos savam nākamajam virtuves projektam, tad Jums ir paveicies! Šajā rakstā īsumā ieskicēsim, kam pievērst uzmanību un kā galu galā veikt piemērotāko stila izvēli tieši Jums un Jūsu mājoklim.
Obligāti iekļaujamo elementu saraksts
Pirmais, ar ko vajadzētu sākt – sarakstiņa izveide, kurā uzskaitīts, kurus elementus tiešām, tiešām virtuvē vajadzētu iekļaut. Vai tā būtu virtuves sala, pagarināta lete vai atvērto plauktu rindas, tas nav svarīgi! Šāda tipa sarakstiņs palīdzēs ne tikai saprast, kādi un cik daudz uzglabāšanas risinājumi būs nepieciešami, bet arī liks noprast, kādus stilus vispār ir iespējams izstrādāt. Skaidri zināms, ka, piemēram, atvērtie plaukti tipiski neparādās modernā minimālisma stila virtuvēs.
Ja nav skaidrs par stilu, sāciet ar krāsām!
Ne tikai stils, bet arī krāsu palete spēcīgi ietekmē kopējo virtuves mēbeļu dizainu un gala rezultātu. Par krāsu paletēm esam rakstījuši daudz un dikti, bet apkoposim šeit. Minimālākā virtuvē lieliski iederēsies praktiski jebkurš tonis, taču visbiežāk sastopami pelēkie un baltās krāsas variācijas. Klasiskās virtuves gaumīgi papildinās zemes toņi jeb brūnie un tumši zaļie. Šķiet neierasti, taču gala rezultāts vienmēr sanāk lielisks! Pēdējais svarīgais – skandināvu stils. To raksturo gaišie toņi kombinācijā ar koka virsmām.
Saldais ēdiens beigās – 3 populārāko stilu iezīmes:
Mūsdienīga virtuve iemieso izsmalcinātību, pievilcību un kvalitāti. Gaumīgās un izturīgās, bieži vien akmens vai keramikas darba virsmas tiek akcentētas ar neuzkrītošiem, taču pārdomātiem dekoriem un pārsvarā monohroma krāsu paleti. Termins “moderns” var ievērojami atšķirties katra izpratnē, taču, domājot par minimālistisku virtuvi, nekavējoties prātā nāk plūdenas līnijas, taisni leņķi un monohromatiska krāsu palete, vienkāršots dizains, kas sevī apvieno gan estētisko, gan funkcionālo.
Kas ir klasiska virtuve? Atbilde var būt tik dažāda kā baltās krāsas nokrāsas. Tā ietver plaši atzītos zemes vai gaišos toņus, vienkāršas, taču smalkas detaļas, piemēram, rāmīšu fasādes un delikātus rokturus, kas virtuvi padara autentisku un veido to kā kanvu, kuru mājokļu īpašnieki var uzlabot ar akcenta elementiem.
Iedomājieties skandināvu stila virtuvi kā minimālisma brālēnu, kas iekļauj plūdenas, izteiktas līnijas un dabiskus materiālus. Šī stila virtuves ir praktiskas un funkcionālas, kam piemīt atsvaidzinošs izskats, pateicoties tam, ka baltā krāsu palete piešķir gaišumu kopējam mājokļa interjeram. Tiek iekļauti arī gaumīgi akcenti, kas nereti veidoti no gaiša, augstas kvalitātes masīvkoka. Gaišs un mājīgs virtuves dizains ar koka virsmām vai elementiem izpatiks jebkura gaumei.
Virtuves izstrādes pamati – kopsavilkums
Kādā stilā ir izstrādāts pārējais mājoklis? Kāds ir pieejamais gaismas daudzums? Cik liela ir virtuves telpa? Kāds ir plānotais vai vēlamais virtuves iekārtojums? Kādus materiālus gribētos redzēt savā projektā? Šie ir tie jautājumi, uz kuriem vajadzētu noskaidrot atbildes un apdomāt, jo virtuves dizaina veiksmes atslēga slēpjas detaļās!
Mūsu dizaineru pieredze ir plaša, tāpēc, pat ja šis raksts nav diži līdzējis ar stila izvēli, tad nav pamata satraukumam! Virtuvē ir vēl simtiem citu nianšu, par kurām parūpēties, kamēr mūsu dizaineri palīdzēs ar stila izvēli un izstrādi.