Klasikas šarms un minimālisms virtuves mēbelēs

Klasikas šarms un minimālisms virtuves mēbelēs

Virtuve ir katra mājokļa sirds un ir pilnīgi skaidrs, ka tieši virtuves mēbeles visspēcīgāk spēj iespaidot pārējo mājokļa interjeru. Virtuves dizains nosaka mājokļa dinamiku, cik daudz ciemiņus var uzņemt un katra detaļa var krasi izmainīt virtuves noskaņas. Šajā rakstā pievērsīsimies konkrētāk vienai detaļai – dizainam. Ja precīzāk, dizainam, kurš radies no klasikas un moderno tendenču mijiedarbības.

Elegantā klasika modernās noskaņās – nosvērts, gaumīgs un patīkams. Tā varētu raksturot šo dizaina vīziju, tāpēc tā arī ir pēdējā laikā guvusi tik lielu popularitāti. Kad izteiktais minimālisms sāk jau apnikt, taču klasika var likties pārāk vecmodīga, šis modernās klasikas stils nāk tieši laikā, lai atsvaidzinātu Jūsu jaunāko projektu. Tas ir stils, ar kuru nav iespējams “aizšaut” greizi, tas paņem visu labāko no abām pasaulēm – tīrs, plūdens dizains, kas spēj iekļaut mājīgu noskaņu.

Kādi ir galvenie elementi, lai izstrādātu virtuvi modernās klasikas stilā?

Neitrālie toņi un tīras, plūdenas līnijas

Viens no izteiktākajiem klasisko un moderno minimālo stilu kopsaucējiem – neitrālu toņu palete. Balts, pelēks, bēšīgs un gaiši brūns – tie ir modernās klasikas pamatā. Gaišie, neitrālie toņi rūpēsies, lai virtuve neliktos spiedoša un saglabātu plašuma sajūtu. Gaišie fasāžu toņi arī izteiktāk izcels virtuves aprises, tāpēc svarīgi piedomāt, cik virtuves dizains ir plūdens. Gaišie toņi atklās to visu!

Dabīgais apgaismojums un citi risinājumi

Dabīgais apgaismojums ir svarīgs katrā virtuvē, taču jo īpaši tam pievērš uzmanību, ja runa iet par klasiska stila virtuvi. Dabīgais apgaismojums virtuvi padarīs pievilcīgāku, taču saprotams, ka virtuve tiek izmantota diennakts tumšajā laikā, tāpēc ieteicams integrēt mājīgus, elegantus un siltus gaismekļus. 

Papildus, iepriekš minētie gaišie toņi tiek tik ļoti uzsvērti, lai maksimāli izmantotu esošo dabīgo apgaismojumu, tādējādi samazinot nepieciešamību pēc mākslīgā apgaismojuma risinājumiem.

Slēpti uzglabāšanas risinājumi

Minimālistiskie un citi mūsdienu modernie stili lieliski izmanto dažādus atjautīgus uzglabāšanas risinājumus, lai virtuves mēbelēm saglabātu šo tīro, plūdeno noskaņu. Šajā gadījumā, uzglabāšanas risinājumi ir tas, kas klasisko virtuvi padarīs modernāku, jo tiek samaināts, piemēram, atvērto plauktu īpatsvars, taču tiek iestrādāti dažādākie risinājumi no mūsu partneriem, kā piemēram, Vauth-Sagel vai Blum.

Klasikas šarms un minimālisms virtuves mēbelēs – secinājumi

Virtuve nekad nav tikai virtuve, tā nav tikai vieta, kur gatavot maltīti, virtuve ir vieta, kur kopīgi pavakariņot kopā ar savu ģimeni, aicināt draugus uz tasi tējas vai vienkārši atpūsties pēc garas dienas. Tieši iepriekšminētie iemesli norāda uz virtuves telpas nozīmi mūsu dzīvē, tāpēc ir svarīgi, lai mēs tajā labi justos un tā nešķistu apnicīga. Varam galvot, ka modernā klasika būs aktuāla vienmēr un priecēs Jūsu acis vēl ilgi!

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts