Idejas kā pilnveidot mazu virtuvi

kā pilnveidot mazu virtuvi

Neliels vai mazs virtuves telpas izmērs nav pamats raizēm vai satraukumam. Tas, ka Jūsu virtuvē nepietiek vietas milzīgai cepeškrāsnij, kurā uzcept veselu sivēnu, un iestrādāt dubulto izlietni, kurā atsevišķi mazgāt stikla traukus un kastroļus, nenozīmē, ka jums būtu jāatsakās un jāupurē virtuves iekārtojuma stila dizains un racionalitāte.  Šie padomi un stratēģiskie risinājumi palīdzēs uzlabot jūsu virtuves  funkcionalitāti un atrisināt  mazās, šaurās nepilnības. Cerams, ka kāds no šiem risinājumiem derēs tieši jūsu virtuvei.

Maza virtuve ar klasska dizaina iekārtām

1. Izvēlēties gaumīgas, bet jaudīgas ierīces.  Iepērkot tehniku savai jaunai virtuvei, pievērsiet lielāku vērību un  uzmanību ierīču dizainam un kvalitātei. Izvēloties  plīti, ledusskapi, tvaika nosūcēju vai ūdens krānu nemēģiniet ietaupīt uz lētākajiem modeļiem un  ražotājiem.  Šīs ir lietas, kuras var izcelt jūsu virtuves neatkārtojamo stilu, vienalga, vai tas būtu vintidž, klasiskais vai modernais. Šīs ir lietas, kas tiks nodarbinātas diendienā un tām vajadzētu būt ērtām lietošanā un kalpot jums ilgu laiku. Nopietniem tehnikas ražotājiem piedāvājuma ir speciāli modeļi, kas domāti mazākām telpām, tie ir ekonomiskāki savos izmēros, taču jaudas ziņā ne ar ko neatpaliek no lielajām iekārtām.

Virtuves piederumi

2. Izmantojiet sienas racionāli. Ja jūsu virtuvē uz sienas ir kāds pleķītis brīvas vietas, nesteidzieties tukšo laukumu aizpildīt ar laikmetīgo mākslu vai piekaramo kalendāru, kuram ikdienā aizmirsīsiet pārlikt dienu datumus. Domājiet racionāli, iespējams, šī vieta ir kā radīta, lai uz tās uzmontētu statīvus vai netradicionālus plauktus virtuves priekšmetu uzglabāšanai. Šādas sistēmas ir varen praktiskas, ietaupa vietu, labi izskatās un nav dārgas. Tie var būt dažāda veidi risinājumi- magnēti nažiem, stieņi, uz kuriem žāvēt virtuves dvieļus, iekarināmi trauki uz “S” veida āķiem , kuros glabāt dakšas un nažus, vai āķi pannām un kastroļiem. Tikpat labi varat iekarināmos podiņos audzēt garšaugus- tie piedos jūsu virtuvei dzīvīgumu un praktisku pielietojumu. Attēlos redzams kā šādas sienas nokrāsotas melnas- tam ir praktisks pielietojums, tās nesmērējās un nav tik uzkrītošas, kad nolietojās. Tikpat labi varat izvēlēties fonam tāfeles  kŗāsu, kuru var ik palaikam izdaiļot pēc saviem ieskatiem.

Ietilpīga Virtuves iekārta

3. Makgaivera cienīga sala. Ja gribat kardināli pamainīt savu virtuves izkārtojumu, šis paņēmiens var lieliski nostrādāt. Iepretī tam, ka izvietojat visu virtuves iekārtu slejās gar sienām, varat telpas centrā novietot multifunkcionālu salu, kura sevī integrētu visu nepieciešamo- darba virsmu, galdu, izlietni, plīti un uzglabāšanas konteinerus. Tādejādi atvērtu telpas platību, kas līdz šim bija nepieejama.

Izvelkamās grozu sistēmas

4. Izvelkams pieliekamais. Ja parastiem skapīšiem vai plauktiem vairs nepietiek vietas Jūsu virtuvē, bet akūti nepieciešama vēl ekstra rūme, lai saliktu visu saimniecību pa plauktiņiem. Ērts lietošanā un maksimāli efektīvs telpas taupīšanas nolūkā ir risinājums ar vertikāla novietojuma izvelkamu plauktu / atvilktni. Īpaši piemērots pavisam šaurām, nelielām telpām un gadījumiem, kad šķiet, kad škiet, ka šajā vietā vairs neko prātīgu ielikt nevar.

Virtuves galds un cepeškrāsns fonā

5. Bez durvīm. Durvju demontāža var vizuāli un praktiski  palielināt mazas virtuves platību. To izņemšana rada sajūtu, ka virtuve tika paplašināta, lai arī tā fiziski nemaz nav noticis. Var palielināt arī durvju aili, izveidojot lielāku atvērumu vai kādu stillizētu arku. Dažkārt pat vēl labāks risinājums, ir sienas nojaukšana. Ja virtuve ir gaužām maziņa,  to savienojot ar dzīvojamo istabu iegūsiet vēl labāku un rezultātu- plašāku telpu ikdienas rosībai.

Balts Virtuves dizains

6.Minimālistisks iekārtojums. Tā var šķist vienkārša un pašsaprotama lieta, taču bieži vien virtuves renovācijas vai jaunizveides procesā mēdz piemirsties. Izvēlēties dizainu, kurš ir neuzbāzīgs un vienkāršs- taisnas formas, bez liekiem reljefiem un izteiksmīgiem skapīšu vai atvilktņu rokturiem. Dodiet priekšroku neuzbāzīgiem, neitrāliem, taču gaumīgiem un moderniem risinājumiem. Gaiša virtuves iekārta ar spīdīgu virsmu pie pareizi izvietota apgaismojuma var paveikt brīnumus- padarīt virtuvi vizuāli krietni lielāku un gaišāku. Tāpat izvēlēties tehniku, pievērsiet uzmanību to dizainam un izmēram, ja virtuve ir gaužām maza, mēģiniet pēc iespējas tehniku iebūvēt iekārtā- tādas lietas kā nosūcēju un ledusskapi.

7. Atbrīvojieties no liekā. Gluži kā modernajā mākslā- jo vienkāršāk, jo labāk. Atbrīvojieties no visiem liekajiem priekšmetiem un ierīcēm, kuras ikdienā neizmantojat. Pietiks slaucīt putekļus no padomju laiku tējas servīzēm un “BEST BOSS” krūzēm. Saglabājiet tikai tās lietas, kuras patiešām lietojat, akrils un stikls vislabāk izskatās ekspozīcijās. Nomainiet savus 4 plastmasas dēlīšus pret vienu kārtīgu masīvkoka. Jūs būsiet patīkami pārsteigti, kad plauktos ne no kurienes atbrīvosies vieta. Pārskatiet savus tējas, garšvielu un marinējumu krājumus…

Balts Virtuves dizains U formā

8. Līdz griestiem. Kāpēc apstāties spŗīdi pirms tiem, ja varat iegūt vēl papildus vietu burciņu vai saimniecības piederumu uzglabāšanai. Izmantojiet visu telpas potenciālu- no pašas apakšas līdz pašai augšai. Nekas, ka šos plauktus, nebūs tik vienkārši aizsniegt- atcerieties, ka ir arī lietas, kuras ir sezonālas- varbūt tieši tādām tur atradīsies vieta. Augstie skapji un skapīši līdz griestiem vizuāli paplašina telpu.

Share your thoughts