virtuves apgaismojums

Virtuves apgaismojums – veiksmes atslēga

Virtuves apgaismojums

Katrā veiksmīgi un rūpīgi izstrādātā virtuves projektā uzmanība ir bijusi pievērsta katram pamatelementam. Jo īpaši svarīgi pievērst uzmanību apgaismojumam, ņemot vērā, ka lielāko daļu laika virtuvē pavadam tieši no rīta vai vakaros, jeb laikā, kad ir satumsis. Tas pieprasa attiecīgus pasākumus, lai optimizētu esošo dienasgaismu vai iekļautu jaunākos gaismekļu risinājumus, tādejādi pilnveidojot virtuves dizainu. 

Gaiša telpa ar gaišām Virtuves fasādēm

Virtuve  ir telpa, kurā vistiešākajā veidā savā starpā mijiedarbojās interjera  funkcionalitāte un dizains. Lielu lomu virtuves vizuālajā noformējumā spēlē tās apgaismojums, kas bieži vien ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka arī kopējo telpas noskaņojumu. Ja telpa ir gaiša un labi izgaismota, tajā parasti darboties un uzturēties ir daudz patīkamāk. Tāpēc svarīgi ir izvēlēties Jūsu raksturam un vēlmēm atbilstoša gaismas siltuma  apgaismes objektus. Virtuves apgaismojuma iekārtu uzlabošana var kalpot kā viens veidiem kā atsvaidzināt savu jau esošo virtuvi.

Gaiša telpa ar gaišām Virtuves fasādēm un divlīmeņu Virtuves skapīšiem

Parasti virtuves apgaismojumu iedala trīs galvenajās zonās- vispārējais telpas apgaismojums, darba zonas apgaismojums un ēšanas zonas apgaismojums. Katrai no šīm zonām ir sava funkcija, tāpēc uzstādot apgaismes objektus jāņem vērā jūsu ieradumi un tās darbības, ko ikdienā visbiežāk veicat savā virtuvē. Vai bieži gatavojat, uzņemat viesus un vai vispār daudz laika pavadāt virtuvē?  Iespējams jūsu mājai vai dzīvoklim ir studio tipa telpas izkārtojums, un virtuves dekoratīvie gaismekļi spēj radīt pieklusinātu un mierīgu noskaņu Jūsu viesistabā. Labi izplānots un veiksmīgi uzstādīts apgaismojums var, vārda vistiešākajā nozīmē, paspilgtināt Jūsu virtuves interjera nianses un izcelt detaļas. Zemāk apskatīsim pāris virtuves apgaismojuma risinājuma piemērus.

Skapīšos iebūvētas LED gaismas spuldzes 

Eleganta virtuve ar pelēkām fasādēm un Virtuves salu

Skapīšu grīdās iestrādātās LED spuldzes ir populārākajiem viens no veidiem kā apgaismot virtuves darba virsmu. Tie varbūt LED gaismu bloki, kas tiek piedāvāti dažādos garumos, vai arī atsevišķas spuldzes, kuras tiek iestrādātas speciālās- tam paredzētās skapīšu grīdās, to skaits var mainīties atbilstoši skapīšu izmēriem un jūsu vēlmēm. Tādejādi var vienmerīgi izgaismot Jums vēlamo virtuves darba zonu.

Skapīšos iebūvētas LED virtenes 

Eleganta virtuve ar pelēkām fasādēm un Virtuves salu

Līdzīgi kā LED spuldzes, LED virtenes tiek iestrādātas skapīšu grīdās, taču parasti to iestrāde ir kā papildus operācija, kas tiek veikta  pirms Jūsu iekārtas uzstādīšanas. Kad skapīšos tiek iefrēzēta speciāla vieta šai gaismas virtenei. Šim risinājumam gaisma izkliedējās vienmērīgi un nosedz pilnībā visu nepieciešamo darba virsmu. Led gaismas virtenes ir viens no populārākajiem darba virsmas apgaismojuma risinājumiem.

Piekarināmās griestu lampas

Virtuve a salu un koka krēsliem

Ja jūsu virtuve ir aprīkota ar virtuves salu, ir vērts apsvērt izvietot virs tās papildus apgaismes objektus. Stilīgas un Jūsu interjeram atbilstošas piekarināmās lampas var  ne tikai pozitīvi ietekmēt jūsu virtuves vizuālo izskatu, bet arī akcentēt virtuves salas nozīmīgumu jūsu telpā, un padarīt darbošanos uz tās daudz parocīgāku un ērtāku.

No iekšpuses izgaismoti virtuves skapīši

Šis  ir praktisks un parocīgs risinājums tumšiem, augstiem un dziļiem virtuves skapīšiem. Ja virtuves fasādēs ir stikla elementi, ievietojot tajos LED spuldzes tie var piedot virtuvei mājīgu un romantisku noskaņu. Tas lieliski izcels jūsu mīļāko porcelāna šķīvju kolekciju vai tējas servīzi.

Izgaismota skapīšu augšpuse

Izgaismojot virtuves skapīšuu augšu ar dažādiem apgaismes objektiem varbūt nav pats praktiskākais risinājums, taču izskatās ļoti estētiski un patīkami. Tas var izcelt Jūsu virtuves iekārtas interjera nianses un vizuāli paplašināt telpu.

Virtuve ar salu brūnganās krāsās

Virtuves apgaismojums – kopsavilkums

Virtuves apgaismojums ir viens no pamatelementiem, kuriem īpaši nepieciešams pievērst uzmanību. Ja virtuves mēbeles izstrādātas ar bezrūpīgu pieeju pie gaismekļu risinājumu iekļaušanas, tad diennakts tumšajā laikā būs apgrūtināta virtuves mēbeļu lietošana, bet gaišajā laikā tikai ar dienasgaismu nepietiks un tās izskatīsies neizteiksmīgas.

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Share your thoughts