Virtuves mēbeles bez kompromisiem – kā izstrādāt virtuvi, kurā iekļauts ir viss!

Virtuve, kurā ir iekļauts viss nepieciešamais un vēl vairāk, taču tā neaizņem arī lieki daudz vietas, vai tas ir iespējams? Ar rūpīgu plānošanu var panākt ik visu! Lielisku virtuvi var izstrādāt ar jebkuru budžetu, taču ir jāzina, uz kā rēķina tiešām nevajadzētu meklēt kompromisus. Zemāk meklējami 5 aspekti, kuriem vienmēr vajadzētu pievērst lielāko daļu uzmanības, izstrādājot virtuves mēbeles.

1. Virtuves sala

Virtuves sala ir labākais, ko ieviest virtuves telpā, ja to ir iespējams īstenot. Sala ir viens no lieliskākajiem elementiem, tās sniegto priekšrocību dēļ. Tā var kalpot kā papildus virsma, kur gatavot, kā ēdamgalds, kā papildus vieta uzglabāšanai vai vienkārši dizaina elements. Ne reti virtuves sala tiek izstrādāta citās krāsās vai ar citiem materiāliem.

2. Rūpīgi apdomāti uzglabāšanas risinājumi

Ne vienmēr nepieciešams virtuvē visu telpu aizpildīt ar simts un vienu atvilkni, kura būs pārāk maza un nebūs piemērota nepieciešamajiem piederumiem. Tieši tāpēc, pirms mēbeļu izstrādes, nepieciešams rūpīgi izplānot, cik daudz un kur atradīsies skapīši, plautiņi, grozi, utt. Izveidojot plānu un pieturoties pie tā arī kompaktākā virtuves telpā mēbeles ne tikai izskatīsies lieliski, bet arī sniegs lielisku funkcionalitāti.

3. Apgaismojums!

Kā jau jebkurā telpā, svarīgi, lai apgaismojums sniegtu gan funkcionalitāti diennakts tumšajā laikā, gan arī izskatītos patīkami un veiksmīgi papildinātu  kopējo virtuves telpas interjeru. Šo jo īpaši pieprasa virtuves telpa, taču, kas ir labi, apgaismojuma risinājumi praktiski neaizņem vietu, tāpēc arī kompaktās virtuvēs tā optimizācijai jābūt pēc iespējas plašākai.

4. Materiāli, krāsas un citi dizaina elementi

Kas var būt svarīgāks par šo? Visiem zināms, cik ļoti krāsu palete ietekmē kopējo noskaņu telpā, kuru pēc tam pavairo vai ietekmē pārējie elementi, piemēram,  sienas paneļi, plaukti, redzamie koka elementi, utt. Katra elementa izvēlē ir jāņem vērā daudzi faktori, par kuriem sākumā pat neaizdomātos. Labs piemērs – rokturu izvēlē. Svarīgs to dizains, kā tie pieskaņojas virtuves mēbeļu koptēlam, no kāda materiāla gatavoti un kāda ir to forma, lai rokturi būtu ērti lietot ikdienas darbos.

5. Dizains, kas nenovecos

Lai arī cik vilinoši nebūtu skriet pakaļ svaigākajiem dizaina trendiem, tā visbiežāk nav ieteicamā izvēle. Tendences nāk un iet, tāpēc lielākoties ieteiktu pieturēties pie pārbaudītām vērtībām ar modernu piesitienu vai izmaiņām, kas slēpjas dizaina niansēs. Jārēķinās, ka virtuve noteikti netiks mainīta vismaz nākamos 5-10 gadus vai pat ilgāk, līdz ar to attiecīgi jāveic dizaina izvēle virtuves mēbelēm.

Plaša virtuve, kas ietver visu nepieciešamo tehniku un sniedz vietu, lai uzglabātu visu nepieciešamo ir katra kulinārijas entuziasta sapnis, taču bieži vien virtuves telpa šķietami neļauj realizēt iecerēto. Cerams, ka šie ieteikumi palīdzēs pārvarēt šo barjeru, lai nākamais projekts būtu izdotos vēl labāks nekā gaidīts!

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Dalīties