Virtuves mēbeles bez sienas skapīšiem – kad mazāk ir labāk

Skandināvu stilam raksturīgā vienkāršība un pieejamība ir tā, kas mūsdienās padara to tik ļoti iecienītu un pieprasītu visā pasaulē. Plūdenās līnijas, kas izmantotas mēbeļu dizainā un gaišs dizains rada patīkamu un vizuāli baudāmu virtuves interjeru, kurā patīkami uzturēties un darboties ikdienā.

Viens no risinājumiem, kas tiek bieži pielietots un raksturīgs tieši skandināvu stilam  ir virtuves iekārtas izkārtojums bez sienas skapīšiem. Tas ir moderns un stilīgs risinājums, kas var tikt piemērots jebkura tipa vidēja izmēra virtuvei. Taču pirms izvēlēties šādu mēbeļu izkārtojumu savai virtuvei, iesakām kārtīgi apsvērt visus šāda interjera pozitīvos un negatīvos aspektus.

Virtuves bez sienas skapīšiem spēj virtuves interjeram sniegt daudz iezīmes, kas to padarīs harmoniskāku, modernāku un sniegs izteiktu plašuma sajūtu – tādejādi vide kļūs daudz patīkamāka, lai tajā uzturētos. Taču, lai objektīvi izvērtētu šādu izvēli, ir jāizvērtē gan pozitīvā, gan negatīvā puse.

Pozitīvās iezīmes:

  • Izdevīgs – šāds risinājums ļauj ietaupīt Jūsu līdzekļus uz virtuves skapīšu rēķina, tas  izmaksā aptuveni par 1/4 letāk kā variants ar virtues skaīšiem.
  • Plašs – virtuve  bez masīviem sienas skapīšiem un aizvērtā tipa plauktiem vizuāli sķiet daudz plašāka un apjomīgāka.
  • Gaišs – uz darba virsmas nekrīt ēnas, kuru klātbūtne ir neizbēgama, ja virtuves iekārtojumā tiek izmantoti sienas skapīši. Labs virtuves apgaismojums atvieglo gatavošanas procesu.
  • Viegli kopjams – šāds risinājums palīdz ietaupīt laiku un spēkus, kas parasti tiek veltīts sienas skapīšu tīrīšanai. Parasti visķēpīgākā virtuves sienas skapīšu tīrīšanas daļa ir virs plīts, kur uzkrājās visi tauki un nosēdumi, kas rodās gatavošanas procesa laikā. Šis risinājums samazina nepieiciešamību pēc to beržšanas un ķīmisko tīrīšanas līdzekļu lietošanu ikdienā.
  • Drošs – drošība Jūsu majās ir viena varena priekšrocība,  īpaši, ja jūsu ģimenē ir bērni. Ja pie Jūsu virtuves uzstādīšanas darbojās neprofesionāļi, sienas skapīši var arī nepalikt tur kur tie sākotnēji paredzēti.
  • Vizuāli interesants – atteikšanās no virtuves sienas skapīšiem paver Jums citas iespējas, kas lieliski var papildināt Jūsu izvēlētā interjera stilu. Piemēram dažādu atvērto sienas plauktu uztsādīšana un risinājumi.

Ne tik pozitīvās iezīmes:

  • Šāds risinājums neder maza izmēra virtuvēm, kurās svarīgs katrs telpas cm, lai tās platība tiktu izmantota maksimāli praktiski.
  • Samazinās vieta virtuves piederumu uzglabašānai–  virtuvēs bez sienas skapīšiem ir krietni mazāk vietas lietu uzglabāšanai. Bieži vien šis risinājums var nebūt  tik praktisks, ja vien Jums nav plānots iebūvēt virtuves salu, kas atrisina šo problēmu.
  • Sienas defektu redzamība- Ja  plānojat izvēlēties virtuves izkārtojumu bez sienas skapīšiem, pārliecinieties, ka virtuves sienas ir tādā stāvoklī, lai Jums uz tām ikdienā skatoties  nepaliek skumji. Šādā risinājumā būtiski, lai visas sienas ir taisnas un glītas.  
  • Cīņa ar putekļiem- lai arī nav jātīra virtuves sienu skapīši, iespējams vēl vairāk laika  un pacietības Jums prasīs putekļu tīrīšana no sadzīves priekšmetiem, kas novietoti uz atvērtā tipa plauktiem.

Virtuves izkārtojumam bez sienas skapīšiem ir gan savi plusi gan mīnusi. Taču neonoliedzami, ka šis virtuves izkārtojuma risinājums ir vizuāli ļoti baudāms un noteikti derēs visiem, kas kaut vai nedaudz vairāk dod priekšroku skaistumam nevis praktiskumam.

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz gal am skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Dalīties