Kā radīt funkcionālu virtuves plānojumu – dizains, kurš iedalīts zonās

Kā radīt funkcionālu virtuves plānojumu? Izkārtojums ir visa pamatā, virtuves dinamiku lielākoties nosaka “darba trijstūris”, taču tas nav vienīgais faktors, kas nosaka to, cik ērti rit gatavošanas process. Virtuves vairs nav vieta, kur tikai gatavo. Tur uzņem arī draugus un ne reti virtuvē darbojas vairāk nekā viens saimnieks, tāpēc ir skaidrs, kāpēc plānojums un sadalījums ir tieši tik svarīgs.

Iedalīts virtuves dizains

Cilvēka dabā ir saskatīt dažādus rakstus, proporcijas un tas jau ir mūsu zemapziņā iestrādājies, ka proporcionāls sadalījums rada skaistumu. Tāpēc mūsu dizaineri, izstrādājot virtuvi, iesaka apsvērt variantu, kāds redzams attēlos. Virtuves mēbeles, kuras ir proporcionāli nodalītas zonās, kā piemēram, izlietnes zona, plīts zona un ledusskapja zona. Tas ne tikai atvieglos darbu virtuvē, ja tajā gatavos ne tikai viens saimnieks, un pie reizes dizainu padarīs skatam tīkamāku!

Plaukti un citi uzglabāšanas risinājumi atbrīvos virsmas

Jums varētu būt visgaumīgākais, lieliskākais un modernākais virtuves dizains, bet, ja visas darbavirsmas ir aizņemtas ar dažādiem gatavošanas piederumiem, tad viss ieguldītais laiks dizaina izstrādē ir ir bijis lieks. Šajā gadījumā virtuve neradīs mājīguma sajūtu un elegances noskaņas. Tāpēc ir vērts piedomāt pie tādiem uzglabāšanas risinājumiem, kā atvērtajiem plauktiem. Atvērtie plaukti sniedz iespēju atbrīvot virsmas no dažādākajiem piederumiem, taču vienlaikus papildinās virtuves dizainu!

Pirmais un pats svarīgākais – virtuves darba trijstūris

Viens no svarīgākajiem virtuves interjera elementiem, virtuves darba trijstūris. Visticamāk jau iepriekš par to ir daudz dzirdēts, taču nav īsti skaidrs, kā to integrēt virtuves telpā. Galvenais koncepts, trijstūris sastāv no trīs elementiem – darbavirsmas, izlietnes un plīts. ja vēl neesat apdomājuši šo izkārtojumu, Jums vajadzētu. Tas virtuves darbu padarīs efektīvāku un visam nepieciešamajam vajadzētu būt rokas sstiepiena attālumā.

Pārdomāts virtuves plānojums ne tikai atvieglos gatavošanas darbus, bet arī piešķirs virtuves telpas dizainam. Arī skaidrs, ka katrs savu virtuvi iekārto un izmanto citādāk, tāpēc vispirms konsultējaties ar kādu no mūsu dizaineriem.

Ja arī Jums ir vēlme uzsākt sava virtuves projekta izstrādi, taču nav līdz galam skaidrs, kur tieši sākt, mūsu dizaineri palīdzēs ar katru sīkāko detaļu un atbildēs uz katru Jūsu jautājumu! Virtuves dizaina 3D vizualizācijai un pirmajai bezmaksas konsultācijai piesakieties šeit!

Dalīties